Україна та ЄС підписали кредитну угоду до Ukraine Facility

Україна та ЄС підписали кредитну угоду до Ukraine Facility

Укрінформ
Голова Національного банку України Андрій Пишний та міністр фінансів Сергій Марченко підписали Кредитну угоду до програми Ukraine Facility.

Про це у Фейсбуці поінформувала пресслужба НБУ, передає Укрінформ.

«Сьогодні документ також був підписаний партнерами з Європейської комісії. Кредитна угода дасть змогу Україні залучити у 2024 – 2027 роках до 27 мільярдів євро для підтримки державного бюджету країни із загального обсягу в 50 млрд євро інструменту ЄС Ukraine Facility», - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що кошти, отримані за цією угодою, забезпечать передбачувану та гнучку підтримку українській державі, адаптовану до безпрецедентних викликів, спричинених війною з РФ.

У НБУ пояснили, що вже найближчим часом після набуття чинності цією угодою Україна також отримає від ЄС 1,9 млрд євро безумовного фінансування.

У Нацбанку нагадали, що 14 травня Рада ЄС схвалила План для Ukraine Facility, розроблений Україною спільно із європейськими партнерами, розрахований на 2024-2027 роки.

Цей план містить перелік структурних реформ на цей період, спрямованих не лише на відновлення та відбудову, але і на просування України на шляху до ЄС та підтримку євроінтеграційних процесів у державі.

Читайте також: З початку повномасштабної війни Україна залучила $85,4 мільярда міжнародної допомоги

«Водночас план – це не вичерпний перелік усіх коротко- та середньострокових запланованих реформ. Це лише частина планів уряду», - пояснили у НБУ.

У Нацбанку нагадали і про те, що 6 червня Верховна Рада ратифікувала Рамкову угоду між Україною та ЄС щодо спецмеханізмів реалізації фінансування ЄС України згідно з інструментом Ukraine Facility.

Ця угода була підписана сторонами наприкінці травня та визначає принципи фінансової співпраці між ЄС та Україною, зокрема щодо управління та контролю використання коштів у межах Ukraine Facility. В установі зазначили, що угода офіційно запустила виконання Плану України.

«Ukraine Facility включатиме три ключові компоненти: 1) пряма підтримка державного бюджету (38,27 млрд євро, з яких 33 млрд євро у формі кредитів та 5,27 млрд євро у формі грантів); 2) спеціальний інвестиційний інструмент для покриття ризиків у пріоритетних секторах (6,97 млрд євро); 3) технічна підтримка в здійсненні реформ, а також покриття відсотків за кредитами, в тому числі отриманими раніше (4,76 млрд євро)», - поінформували у НБУ.

В установі заявили, що транші надходитимуть один раз на квартал за результатами виконання індикаторів Плану для Ukraine Facility та їх позитивної оцінки Стороною ЄС. Загалом у цьому році очікується близько 16 млрд євро бюджетної підтримки за програмою.

Читайте також: Нацбанк очікує, що наступного року Україна отримає $25 мільярдів міжнародної допомоги

Як повідомляв Укрінформ, Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що від початку року Україна залучила 11,8 млрд доларів зовнішнього фінансування, цього місяця очікується надходження 1,9 млрд євро в межах програми Ukraine Facility.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-