Російська «дочка» Bank of China згортає роботу з банками РФ через санкції - ЗМІ

Російська «дочка» Bank of China згортає роботу з банками РФ через санкції - ЗМІ

Укрінформ
Російська дочірня структура китайського Bank of China з 24 червня призупинила всі операції з банками РФ, які потрапили під санкції США.

Про це повідомляє The Moscow Times, передає Укрінформ.

«Для російського ринку це не дуже приємна новина. Виникнуть додаткові витрати як за часом, так і за вартістю обробки платежів», - зазначив один із фінансистів.

За його словами, банк відігравав «істотну роль» у банківському платіжному трафіку. Джерела видання вважають, що рішення пов'язане з побоюваннями вторинних санкцій США. При цьому працювати з непідсанкційними кредитними організаціями Росії "Бенк оф Чайна" поки що продовжує.

На російському ринку "дочка" Bank of China посідає друге місце за розміром активів серед дочірніх структур китайських банків - 592,4 млрд руб ($6,7 млрд) на кінець першого кварталу 2024 року. «Бенк оф Чайна» є опорною розрахунковою кредитною організацією для китайського бізнесу, держструктур та великих російських компаній. Бізнес банку зосереджений на платежах у юанях між Росією та Китаєм.

Відмова «Бенк оф Чайна» від роботи з підсанкційними російськими банками загострює проблему платежів, які «виходять за межі банківського сектора, внаслідок чого у держави стає дедалі менше контролю за ними, виникають ризики шахрайства».

За даними видання, останнім часом платежі дедалі частіше проводять через небанківських платіжних агентів, що робить весь ланцюжок транзакцій менш прозорим. При цьому діяльність таких посередників перебуває поза контролем регуляторів і не є прозорою, що робить механізм ризикованим.

Читайте також: Банки РФ кажуть, що не зможуть відмовитися від закордонного софту, бо російський - неякісний

Як повідомлялося, проблеми в розрахунках із китайськими банками у Росії розпочалися наприкінці грудня 2023 року. На це вплинув указ президента США Джо Байдена, який дозволив американському Мінфінузапроваджувати вторинні санкції проти банків третіх країн за співпрацю з підсанкційними російськими компаніями та допомогу оборонно-промисловому комплексу Росії.

Після цього банки Китаю, Туреччини, ОАЕ та Казахстану стали відмовлятися приймати платежі у доларах із Росії. У січні великі банки Китаю перестали проводити платежі у юанях. Альтернативою стало проведення розрахунків через агентів у третіх країнах, але такі схеми стикнулися з обмеженнями. Зокрема, китайські банки посилили перевірку експортної документації та почали звертати увагу на кінцевий пункт призначення товару, щоб пересвідчитися, що товар не призначений для Росії.

Фото: ZHAJOOWMC Hroapwcua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-