Доступні кредити з початку року отримали 10 тисяч підприємців - Мінекономіки

Доступні кредити з початку року отримали 10 тисяч підприємців - Мінекономіки

Укрінформ
З початку 2024 року 10 тисяч підприємців отримали кредити за програмою «Доступні кредити» на загальну суму 39,2 млрд гривень. 22% з цих кредитів банки видали підприємствам, які працюють в зоні високого воєнного ризику.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки, передає Укрінформ.

Зокрема, минулого тижня підприємці отримали 434 доступних кредити на суму 1,4 млрд гривень. Від початку дії програми (лютий 2020 року) було видано 89 тисяч кредитів на суму 306 млрд грн.

"З початку 2024 року підприємці взяли найбільше доступних кредитів на поповнення обігових коштів - на 15 млрд грн, 8,6 млрд грн кредитів банки видали бізнесу, який працює в зоні високого воєнного ризику, 8,2 млрд грн - переробним підприємствам, 6,3 млрд грн - на реалізацію інвестиційних проєктів", - йдеться у повідомленні.

Найчастіше кредитуються за програмою підприємства, що працюють у сферах: сільського господарства (47%); оптової та роздрібної торгівлі (25%); переробної промисловості (18%).

Читайте також: Рада ухвалила закон, який надає виробникам зброї доступ до пільгових кредитів

Серед регіонів лідерами за сумами укладених кредитних договорів є Львівська, Дніпропетровська, Одеська, Київська, Харківська, Вінницька, Полтавська області та м. Київ.

На сьогодні участь у програмі беруть 45 банків, найбільшу кількість кредитів від початку дії програми видали «ПриватБанк» (40,8 тис.), «Ощадбанк» (13,7 тис.) та «Райффайзен Банк Аваль» (5,4 тис.).

Як повідомлялося, державну програму «Доступні кредити 5-7-9%» втілює Фонд розвитку підприємництва (ФРП), єдиним учасником якого є уряд України в особі Міністерства фінансів. ФРП уклав угоди про співробітництво за програмою з 45 банками.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-