ВВП України у квітні зріс на 4,3% - Мінекономіки

ВВП України у квітні зріс на 4,3% - Мінекономіки

Укрінформ
За попередніми оцінками Міністерства економіки України, зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) у квітні 2024 року порівняно з квітнем минулого року становило близько 4,3%.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

«Відновлення української економіки відбувається попри війну та масовані ракетні обстріли з боку рф. За попередніми оцінками Мінекономіки, зростання ВВП у квітні 2024 року порівняно з квітнем минулого року становило близько 4,3% [±1%]. У підсумку за січень-квітень 2024 р. зростання оцінюється на рівні 4,4% [±1%] у порівнянні з відповідним періодом минулого року», - йдеться в повідомленні.

Перший віцепрем’єр-міністр України - міністр економіки України Юлія Свириденко зазначила, що у квітні 2024 року продовжується тенденція відновлювального зростання економіки, яка була підтримана рекордними обсягами експорту товарів, збільшенням попиту на будівельні послуги в умовах бюджетного фінансування на відновлення інфраструктури, продовженням поліпшення ділових настроїв та пожвавленням споживчої активності.

Читайте також: Експерти ООН прогнозують помірне зростання української економіки у 2024 році

«Стабільна робота морського коридору стимулювала галузі перевезення залізничним транспортом, виробництво металургійної продукції, а також видобування металевих руд.

Позитивні тенденції спостерігались у транспортній галузі, промисловості, будівництві, сільському господарстві та внутрішній торгівлі. Загалом економіка продовжує адаптуватись та набувати характеристик економіки воєнного часу», - сказала Свириденко.

У квітні промислові підприємства продовжували відновлювати економічну активність, як за рахунок експортоорієнтованих виробництв, так і попиту на інвестиційну продукцію - машинобудування (ВПК) та будівельні матеріали. Все це сформувало попит на продукцію суміжних видів діяльності.

Міністр економіки зауважила, що водночас високі безпекові ризики, чергове пошкодження енергетичних об’єктів, а також значний дефіцит кваліфікованих кадрів і далі негативно тиснули на ВВП.

Після чергових атак на енергосистему України та значних пошкоджень і руйнувань ТЕС та ГЕС тимчасово втрачено частину генераційних об'єктів. Проблеми з електрогенерацією можуть мати потенційно негативний вплив на роботу промисловості, особливо найбільших споживачів електроенергії, яким через технологічні особливості виробничих процесів майже неможливо переорієнтуватися на альтернативні джерела постачання електроенергії.

Читайте також: У британській розвідці вважають, що економіка України цьогоріч може зрости на 3%

Як повідомляв Укрінформ, у квітні МВФ прогнозував цьогорічне зростання українського ВВП на 3,2%.

Фото: inforesist.org

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-