Банки за перший квартал отримали понад ₴40 мільярдів чистого прибутку

Банки за перший квартал отримали понад ₴40 мільярдів чистого прибутку

Укрінформ
Платоспроможні банки у І кварталі 2024 року отримали 40,5 млрд грн чистого прибутку або на 18% більше за відповідний показник торік.

Про це повідомляє пресслужба НБУ, передає Укрінформ.

"Головні чинники зростання прибутковості в річному вимірі – збільшення процентних доходів та значно менші відрахування в резерви під збитки від активних операцій", - йдеться у повідомленні.

У регуляторі зазначили, що основою процентних доходів залишаються інвестиції в інструменти з низьким ризиком: ОВДП та депозитні сертифікати Національного банку. За останній рік банки більш активно фінансували потреби уряду, наростивши вкладення в ОВДП. Це позначилося на структурі процентних доходів: частка доходів банків від ОВДП за рік (з 1 квітня 2023 року до 1 квітня 2024 року) зросла на 6,7 в. п. до понад 26%.

Водночас банки нарощують кредитування: обсяги гривневих бізнес-кредитів зростають три квартали поспіль, роздрібних – понад рік. Від кредитування юридичних та фізичних осіб платоспроможні банки в І кварталі 2024 року отримали 34 млрд грн процентних доходів, що на 13% більше, ніж показник за аналогічний період 2023 року. Це є результатом стабільного зростання кредитних портфелів клієнтів з середини минулого року. Однак зниження ставок за новими кредитами позначилося на зменшенні дохідності корпоративного кредитного портфеля.

Читайте також: НБУ: На ринку небанківських фінпослуг у квітні з'явився один новий учасник, 12 - залишили ринок

«Прибуток, що банки генерують сьогодні – це гарантія їхньої стійкості, адже він дає змогу банкам наростити капітал. Крім того, саме достатній капітал – запорука жвавішого кредитування надалі, ми вже бачимо таку тенденцію», – наголосила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

Інші фінансові показники банківської системи за І квартал 2024 року:

  • операційні доходи банків становили 78,7 млрд грн (+10,3% у річному вимірі);
  • рентабельність капіталу банківського сектору станом на 1 квітня 2024 року – 51,1%;
  • нарахована банками сума податку на прибуток за І квартал – 10,3 млрд грн.

У НБУ зауважили, що станом на 1 квітня лише вісім із 63 платоспроможних банків були збитковими із сукупним збитком 111 млн грн.

Як повідомлялося, регулятор оновив дані про річний прибуток банків за 2023 рік: уточнений річний показник прибутку банківської системи – 83,2 млрд грн. Уточнення оперативних даних зумовлено донарахуванням окремими банками податку на прибуток на 3,2 млрд грн. У результаті річна сума нарахованого банками податку на прибуток за 2023 рік становила 76,6 млрд грн.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-