У Мінагрополітики анонсували нові пільги для молочної галузі

У Мінагрополітики анонсували нові пільги для молочної галузі

Фото
Укрінформ
Україна розробляє механізми підтримки виробників і переробників молока, які сприятимуть створенню рівних із конкурентами умов роботи на європейському ринку.

Про це в Укрінформі, під час підписання Меморандуму порозуміння між Спілкою молочних підприємств України (СМПУ) та Європейською молочною асоціацію (EDA), повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

За його словами, одне з ключових завдань держави - забезпечувати рівні умови як для всіх виробників всередині країни, так і на європейському ринку. Відповідно, Україна повинна додатково підтримувати ті виробничі сектори, які мають підтримку від європейських структур і національних урядів в Євросоюзі.

“Лише один з багатьох необхідних кроків - збільшення з 30 квітня до 150 млн гривень максимальної суми підтримки виробників молока у межах програми “Доступні кредити 5-7-9%”. Для кредитів на інвестиційні цілі (а це і про будівництво корівників та закупівлю тварин) передбачена пільгова ставка - 5 чи 7%, залежно від типу підприємства. А збільшення суми можливого кредиту - це вже про розбудову великого товарного виробництва, яке може бути економічно ефективним”, - деталізував посадовець.

Важливим інструментом він назвав можливість залучення державних гарантій для проєктів у молочарстві.

Україна, за словами Висоцького, працює над новими механізмами підтримки виробництва та переробки молока, які, поміж іншого, забезпечать нашому бізнесові рівні з усіма учасниками європейського ринку умови. Для цього важливо продовжувати перемовини з європейськими партнерами - як на галузевому, так і на державному рівнях.

“У межах профільних асоціацій та об’єднань уже ведеться така робота. Однозначно, з точки зору переговорних команд, окрім представників держави, у перемовинах мають брати участь і представники бізнесу. Логічно, що через неможливість залучити до переговорного процесу сотні суб'єктів господарювання, виробники в цих командах мають бути представлені через свої асоціації. І ми розуміємо: якщо сектори (європейські та українські) між собою домовляться, то бюрократія - і з європейського, і з українського боку - ці домовленості затвердить”, - наголосив Висоцький.

Саме тому, на його думку, підписання таких домовленостей, як новий Меморандум порозуміння між СМПУ та EDA, - важливий крок, який, у тому числі, пришвидшить євроінтеграцію України.

Читайте також: Україна з початку року зменшила експорт агропродукції на 4%

Меморандум порозуміння між українською та європейською галузевими асоціаціями підписали виконавчий директор СМПУ Арсен Дідур і генеральний секретар EDA Александр Антон.

Поміж передбачених спільних заходів - підтримка вільної торгівлі молочними продуктами та захист інвестицій в Україні; довгострокова інтеграція українського молочного сектору до єдиного європейського ринку через спільну “дорожню карту”; створення переліку “молочних потреб України” в контексті “Швидкої оцінки збитків та потреб” ЄС у межах Ukraine Facility; старт діалогу між Україною та Євросоюзом щодо шляхів інтеграції українського молочного сектору та сільського господарства в межах дискусій про рамки інтеграції України до майбутньої Спільної аграрної політики ЄС (CAP27).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-