Мінекономіки: Розраховуємо якнайшвидше укласти угоду про «промисловий безвіз» із ЄС

Мінекономіки: Розраховуємо якнайшвидше укласти угоду про «промисловий безвіз» із ЄС

Ексклюзив
Укрінформ
Міністерство економіки працює над пришвидшенням підписання Угоди АСАА ЄС і запровадження тим самим “промислового безвізу”.

Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів заступник міністра економіки України Віталій Кіндратів. 

У межах підготовки до підписання угоди Україна, за його словами, привела у відповідність до європейських норм тисячі національних стандартів, десятки технічних регламентів, системи стандартизації, метрології, оцінки відповідності, ринкового нагляду й акредитації.

Ухвалено низку важливих законів: «Про метрологію та метрологічну діяльність», «Про стандартизацію», «Про технічні регламенти та оцінку відповідності», «Про акредитацію органів з оцінки відповідності».

«У жовтні 2020 року Євросоюз розпочав попередню оціночну місію щодо готовності української інфраструктури якості до укладення Угоди АСАА. Інспектування завершилося у липні минулого року. Результати свідчать про прогрес у наближенні українського законодавства у всіх сферах інфраструктури якості до базових положень ЄС. За підсумками роботи місії ми отримали низку рекомендацій, які нині активно втілюємо», - розповів Кіндартів.

Він уточнив, що Мінекономіки спільно з іншими учасниками системи інфраструктури якості України працює над виконанням рекомендацій для забезпечення якнайшвидшого переходу до офіційної оцінки та започаткування переговорного процесу щодо процедури укладання Угоди АСАА та запровадження тим самим “промислового безвізу”.

Читайте також: Як українському бізнесу стати конкурентним на ринку ЄС

«Угодою АСАА передбачено отримання українськими експортерами рівних з усіма умов на європейському ринку за рахунок зменшення технічних бар’єрів для промислових товарів через взаємне визнання еквівалентності регулювання (сертифікації) та механізми економічної інтеграції. Підписання угоди сприятиме спрощенню торгівлі, відновленню економіки, підвищенню конкурентоспроможності української промислової продукції як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках, залученню інвестицій», - акцентував Кіндратів.

Читайте також: Промисловий безвіз з ЄС: переваги та виклики для України

Як повідомлялося, Угода про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (ACAA) ЄС передбачає взаємне визнання сертифікатів, виданих сторонами-підписантами. Це заощаджує час і гроші експортерів на повторну сертифікацію продукції для її продажу на партнерських ринках. Загалом промисловий безвіз у межах угоди поширюється на 27 груп товарів. Але для України на першому етапі він діятиме тільки у трьох пріоритетних галузях: машини, низьковольтне обладнання та електромагнітна сумісність. За оцінками експертів, укладення Угоди АССА сприятиме зменшенню експортних витрат на постачання відповідної продукції на 4,9%, а витрат на їх імпорт – на 2,3%.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-