Українці торік взяли у 1,5 раза більше мікрокредитів, ніж у 2022-му - Опендатабот

Українці торік взяли у 1,5 раза більше мікрокредитів, ніж у 2022-му - Опендатабот

Інфографіка
Укрінформ
Минулого року в Україні було укладено понад 8,2 млн мікрокредитних договорів на 40,62 млрд грн. Попри зростання у 1,5 раза за рік, кількість мікропозик все ще складає більш ніж половину від обсягів 2021 року.

Про це повідомляє Опендатабот, передає Укрінформ.

«Суми та кількість мікропозик стабільно зростають, проте все ще менші за показники напередодні повномасштабного вторгнення. В середньому, українці брали близько 700 тисяч мікрокредитів на місяць торік», - йдеться у повідомленні.

У МФО торік українці взяли у борг у 1,7 раза більше грошей, ніж у перший рік повномасштабної війни. Проте загальна сума позик все ще на третину менша, ніж до початку повномасштабної війни.

Середня сума мікрокредиту склала 4 926 грн. Це на 7% більше, ніж у 2021 році.

Читайте також: Частка проблемних кредитів зросла до 44% і досягнула майже360 мільярдів

Водночас заборгованість українців за мікрокредитами за рік зросла на 16% та сягла 9,3 млрд грн. Якщо впродовж 2022 заборгованість зменшувалася щоквартально і досягла найменшого показника – 8,03 млрд грн станом на 1 січня 2023, то протягом трьох кварталів 2023 року вона зростала щокварталу й лише наприкінці року зменшилася – на 144 млн грн.

Як повідомлялося, наприкінці минулого року Президент Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державного регулювання ринків фінансових послуг. Закон, серед іншого, запроваджує показник «денна процентна ставка за споживчим кредитом», визначає порядок його розрахунку та встановлює максимальний його розмір на рівні 1% на день від загального розміру кредиту.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-