Акваторію Сухого лиману віддадуть в оренду для вирощування молюсків та креветок

Акваторію Сухого лиману віддадуть в оренду для вирощування молюсків та креветок

Укрінформ
В Україні, як в Норвегії та Чилі, дозволили використовувати акваторію Сухого лиману для ведення господарської діяльності у сфері марикультури.

Відповідне розпорядження “Про проведення аукціону з продажу права на укладення договору користування на умовах оренди акваторією (водним простором) Сухого лиману для цілей морської аквакультуриˮ № 60-р схвалено урядом на минулому засіданні, передає Укрінформ з посиланням на інформацію Мінагрополітики у Фейсбуці.

"Вперше в історії України урядом прийнято рішення про надання можливості підприємцям займатися марикультурою на умовах оренди у частині акваторії Сухого лиману, що в Одеській області. Ділянка водойми в Сухому лимані має вільний водообмін з морем та достатню солоність для вирощування мідій, різних видів креветок", - йдеться у повідомленні.

Договір про оренду буде укладатись на 7 років. Такий термін зумовлено тим, що прибуток від реалізації продукції аквакультури може бути отримано на третій рік господарчої діяльності. Підприємцю необхідно провести підготовчі роботи для початку виробництва, яке здійснюватиметься шляхом розміщення технологічних пристроїв – плавучих садків, колекторів для молюсків тощо.

Перші торги будуть оголошені найближчим часом.

Читайте також: У водоймах півдня України заборонили вилов риби та морепродуктів

“Нам треба розвивати морську аквакультуру. У цьому ми опираємось на досвід країн, які є лідерами, наприклад, Норвегія та Чилі. В розпорядженні чітко визначені координати для ведення бізнесу у Сухому лимані. І ми пропонуємо підприємцям взяти участь в електронних торгах на право оренди акваторією”, - зазначив заступник міністра агрополітики Віталій Головня.

Як відомо, марикультура широко застосовується в більшості прибережних країн, Норвегії, Іспанії, Болгарії, Румунії. Лідером з вирощування продукції морської аквакультури серед Чорноморсько-середземноморських держав є Туреччина.

Фото: пресслужба Мінагрополітики

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-