У «Дії» запустили опитування держслужбовців, які отримують зарплати з бюджетної підтримки США

У «Дії» запустили опитування держслужбовців, які отримують зарплати з бюджетної підтримки США

Укрінформ
Міністерство фінансів та Міністерство цифрової трансформації України розпочинають опитування держслужбовців, які отримували зарплати за рахунок бюджетної підтримки США.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

"Отримувачі заробітних плат за рахунок прямої бюджетної підтримки США у 2022–2023 роках зможуть відповісти на питання чинної системи платежів з держбюджету України. Завдяки цьому буде зібрано необхідну інформацію для аналізу та вдосконалення системи платежів із держбюджету. У довгостроковій перспективі це сприятиме посиленню контролю за рухом коштів аж до кінцевого отримувача і ще більшій прозорості, у тому числі у використанні коштів допомоги від американських платників податків", - йдеться в повідомленні.

Опитування, як стверджують у Мінфіні, має стати дієвим доповненням до існуючої багаторівневої системи моніторингу та аудиту прямої бюджетної підтримки, впровадженої урядом України, Світовим банком і USAID. 

“Забезпечення прозорого використання фінансової підтримки від США, а також будь-якої іншої іноземної допомоги є пріоритетом для уряду України. Це опитування є одним із багатьох способів, за допомогою яких ми збираємо інформацію про виплати з держбюджету за рахунок прямої бюджетної підтримки і перевіряємо чи вчасно та у повному обсязі їх було здійснено. Відповіді опитаних стануть значним внеском у масштабну роботу, яку ми проводимо, щоб фінансова підтримка наших партнерів надходила до визначених отримувачів”, - зазначив глава відомства.

Читайте також: Для держслужбовців запускають гарячу лінію з питань нової оплати праці

За останні два роки майже 150 тисяч держслужбовців отримали зарплати завдяки фінансовій підтримці проєкту Світового банку “Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні” (PEACE in Ukraine). У рамках зазначеного проєкту 80% коштів надійшло саме від уряду США. 

Як повідомлялось, з квітня 2022 Україна отримала від Сполучених Штатів грантів у 22,9 млрд доларів США. Ці кошти допомогли профінансувати критичні невійськові видатки – зарплати освітян, медиків, рятувальників та державних службовців. Опитування триватиме сім днів – з 17 січня до 23 січня 2024 року (включно). Участь у ньому є добровільною. Для участі необхідно оновити застосунок Дія.

Фото: Мінцифри

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-