Міжнародні резерви України на початок січня сягнули $40,5 мільярда

Міжнародні резерви України на початок січня сягнули $40,5 мільярда

Укрінформ
Міжнародні резерви України станом на 1 січня 2024 року становили 40,5 млрд дол. США, таким чином за 2023 рік зрісши на 42%.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба НБУ.

Зазначається, що динаміку резервів у грудні 2023 року визначала низка чинників. По-перше, надходження на користь уряду та виплати за обслуговування й погашення державного боргу. На валютні рахунки уряду в Національному банку надійшло 5 546,4 млн дол. США. За обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті виплачено 708,2 млн дол. США.

По-друге, на динаміку резервів впливали операції Національного банку на валютному ринку України. Національний банк відповідно до балансових даних продав на валютному ринку 3 559,1 млн дол. США та викупив до резервів 6,1 млн дол. США. Отже, чистий продаж валюти НБУ в грудні становив 3 553,0 млн дол. США, збільшившись у 1,4 раза порівняно з листопадом. Зростання інтервенцій НБУ з продажу валюти минулого місяця пов'язане насамперед із сезонним чинником, зокрема через активізацію бюджетних видатків наприкінці року.

На динаміку резервів у грудні також впливала переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют). У грудні внаслідок переоцінки вартість фінансових інструментів збільшилася на 426,7 млн дол. США.

У Нацбанку підкреслюють, що упродовж 2023 року міжнародні резерви України збільшилися на 42%.

Читайте також: Мінфін у грудні залучив $5 мільярдів від міжнародних партнерів

Минулого року Україна отримала безпрецедентну світову фінансову підтримку. На рахунки уряду в НБУ надійшло близько 42,7 млрд дол. США. Найбільша фінансова допомога надійшла від Європейського Союзу – 19,7 млрд дол. США, через трастовий фонд Світового банку – 16,4 млрд дол. США (зокрема, від США, Японії, Великої Британії, Норвегії та інших країн), МВФ – 4,5 млрд дол. США та Канади – 1,8 млрд дол. США.

Таким чином, міжнародна допомога разом із розміщенням валютних ОВДП на близько 4,5 млрд дол. США дали змогу: компенсувати чисті інтервенцій НБУ з продажу валюти (28,6 млрд дол. США), профінансувати виплати країни за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті (9,0 млрд дол. США) та наростити міжнародні резерви до рівня, що є достатнім для підтримання курсової стійкості і надалі.

Читайте також: Світовий банк виділяє Україні $1,34 мільярда додаткової допомоги

Як повідомлялося, міжнародні резерви України на 1 січня 2023 року становили 28,5 млрд дол. США.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-