Україна має план Б на випадок затримки коштів від міжнародних партнерів - Мінекономіки

Україна має план Б на випадок затримки коштів від міжнародних партнерів - Мінекономіки

Укрінформ
Україна спільно з міжнародними партнерами опрацьовує кілька варіантів розвитку подій на випадок, якщо будуть затримки із фінансуванням від ЄС та США.

Про це перший віцепрем’єр-міністр України - міністр економіки Юлія Свириденко сказала в інтерв’ю Financial Times, повідомляє Укрінформ із посиланням на пресслужбу Мінекономіки.

За її словами, Україна отримала від партнерів чіткі сигнали, що фінансування буде надано, водночас також опрацьовуються альтернативні варіанти розвитку подій.

Запропонований ЄС механізм фінансування на 50 млрд євро включає 8 млрд євро у межах інвестиційного інструменту для покриття ризиків у пріоритетних секторах обсягом 8 млрд євро і дозволить залучити в країну більш як 30 млрд євро.

«Це не просто збереження самої макроекономічної стабільності, а створення передумов для відновлення економіки та повернення українців», - сказала Свириденко.

Вона зазначила, що у короткотерміновій перспективі перших місяців року уряд має альтернативний план, що робити, якщо фінансування затримається.

Водночас у довготривалій перспективі є ризик затримки виплат соціальним категоріям. Адже пріоритетом буде підтримка безпеки та оборони.

Читайте також: Україна отримала $1,34 мільярда за проєктом Світового банку

«Підтримка партнерів надзвичайно важлива», - підсумувала Свириденко.

Вона висловила сподівання, що ЄС схвалить підтримку за програмою Ukraine Facility у лютому та надасть кошти до кінця березня.

Як повідомлялось, Україна у 2023 році залучила понад 42 млрд дол. міжнародної допомоги, що дозволило профінансувати всі необхідні видатки.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-