Міжнародні резерви України на початок грудня становили $38,8 мільярда - НБУ

Міжнародні резерви України на початок грудня становили $38,8 мільярда - НБУ

Укрінформ
Міжнародні резерви України на 1 грудня 2023 року становили 38,8 млрд дол. США, що на 0,5% менше, ніж попереднього місяця.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Національного банку.

"Станом на 1 грудня 2023 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили 38 785,2 млн дол. США. У листопаді вони знизилися на 0,5%. Інтервенції НБУ для підтримки курсової стійкості та боргові виплати країни значною мірою були компенсовані надходженнями від міжнародних партнерів", - ідеться в повідомленні.

Зазначається, що таку динаміку визначала низка чинників, і насамперед - операції Національного банку на валютному ринку України.

Національний банк, відповідно до балансових даних, продав на валютному ринку 2 456,6 млн дол. США та викупив до резервів 3,7 млн дол. США. Отже, чистий продаж валюти НБУ в листопаді становив 2 452,9 млн дол. США, зменшившись у 1,4 раза порівняно з жовтнем після успішної адаптації ринку до режиму керованої гнучкості курсу.

Інтервенції НБУ з продажу валюти в листопаді також були майже на 10% меншими, ніж у вересні, тобто до моменту відмови від фіксованого курсу.

Другим чинником були надходження на користь уряду та виплати за обслуговування й погашення державного боргу.

На валютні рахунки уряду в Національному банку надійшло 2 328,7 млн дол. США. Також, уряд України виплатив за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті 109,2 млн дол. США, з яких 38,6 млн дол. США – борг перед ЄІБ, 30,9 млн дол. США – борг перед Світовим банком, 30,8 млн дол. США – борг перед ЄБРР, решта – борг перед іншими міжнародними кредиторами. Крім того, Україна сплатила Міжнародному валютному фонду 250,3 млн дол. США.

Крім того, у листопаді внаслідок переоцінки вартість фінансових інструментів збільшилася на 283,8 млн дол. США.

Читайте також: Підстав для різких змін валютного курсу наразі немає - член ради Нацбанку

Як повідомлялось, міжнародні резерви України станом на 1 листопада 2023 року становили 38,973 млрд дол. США, що на 1,9% менше попереднього місяця.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-