Дефіцит валюти в касах: банки отримали від НБУ $100 мільйонів готівкою

Дефіцит валюти в касах: банки отримали від НБУ $100 мільйонів готівкою

Укрінформ
Національний банк провів першу операцію з обміну готівкового долара на безготівковий на суму 100 млн дол. для вирішення питання з нестачею долара в касах банків.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба НБУ.

"Національний банк провів першу операцію з обміну готівкового долара на безготівковий. НБУ запропонував 100 млн дол. США готівкою й фактично вся сума була вибрана банками", - йдеться в повідомленні.

В операції взяли участь 12 із 14 системно важливих банків. Вже найближчим часом вони зможуть поповнити свої каси валютною готівкою і задовольнити попит клієнтів.

Наступна операція обміну готівкової валюти на безготівкову відбудеться в понеділок, 12 вересня. Цього разу банкам буде запропоновано до обміну готівковий євро.

У Нацбанку зауважили, що проблема з нестачею готівкової валюти в касах окремих банків є тимчасовою. Вона виникла через ситуативні логістичні труднощі з доставкою готівкових доларів США з-за кордону та має вирішитися найближчим часом.

Читайте також: НБУ дозволив банкам продавати населенню більше валюти

"Національний банк України проводитиме операції з обміну готівкової валюти на безготівкову, доки це буде необхідно, а також рекомендує банкам збільшити обсяги завезення готівкової валюти, щоб унеможливити виникнення подібних труднощів у майбутньому", - зазначається в повідомленні.

Як повідомлялося, операції з підкріплення кас готівковою іноземною валютою здійснюються за регламентом, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 19 березня 2020 року № 35 "Про здійснення Національним банком України операцій з підкріплення кас банків готівковою іноземною валютою" (зі змінами). Учасником операцій із підкріплення готівкової валюти може стати банк, що визначений Національним банком як системно важливий на момент проведення операції з підкріплення. У разі виникнення потреби в підкріпленні власних кас іноземною валютою в інших банків Національний банк радить їм звертатися до системно важливих банків. Операції з підкріплення кас банків готівковою валютою здійснюватимуться за допомогою торговельно-інформаційних систем Refinitiv, які використовуються банками також для проведення операцій на міжбанківському валютному ринку. Граничний обсяг операцій становитиме 100 млн дол. США, мінімальна сума заявки від одного банку – 1 млн дол. США.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-