НБУ перейде на нове покоління системи електронних платежів з квітня 2023 року

НБУ перейде на нове покоління системи електронних платежів з квітня 2023 року

Укрінформ
Національний банк України 1 квітня 2023 року здійснить перехід на нове покоління системи електронних платежів (СЕП) на базі міжнародного стандарту ISO 20022 та в цілодобовому режимі (24/7).

Як передає Укрінформ, про це повідомяє пресслужба Нацбанку.

"До війни ми планували перейти на новий стандарт із 20 серпня 2022 року. Зважаючи на об’єктивні причини та дію воєнного стану, Національний банк відтерміновує перехід на нове покоління СЕП, щоб дати учасникам системи більше часу на доопрацювання їхніх автоматизованих систем та перебудови бізнес-процесів", - розповів заступник голови Національного банку Олексій Шабан.

Він додав, що нове покоління СЕП надасть банкам та бізнесу нові можливості, ще більше підвищить безпеку платежів та посилить конкуренцію на платіжному ринку.

Крім того, перехід на ISO 20022 разом із упровадженням IBAN створюють технологічне підґрунтя для приєднання України до єдиної зони платежів у євро (SEPA) та реалізації сервісу миттєвих платежів в Україні.

Читайте також: До кінця року усі термінали в Україні прийматимуть картки платіжної системи «Простір»

З метою злагодженого переходу на нове покоління СЕП банки України, Державна казначейська служба України та Національний депозитарій України до 1 квітня 2023 року зобов'язані внести зміни до регламентів роботи своїх систем автоматизації, формування балансів за день та іншої звітності. Також ці відомства мають забезпечити достатній рівень пропускної спроможності каналів зв’язку для гарантованого та швидкого обміну інформацією в СЕП.

Відповідно, з 1 квітня 2023 року всі міжбанківські платіжні операції відбуватимуться виключно через СЕП нового покоління.

Міжнародний стандарт ISO 20022 – універсальний спосіб взаємодії різних автоматизованих систем учасників фінансових і торгових ринків у світі. Він є основою функціонування європейських платіжних систем.

Переведення платіжної інфраструктури України на міжнародний стандарт ISO 20022 триває з 2016 року. Зокрема, 23 травня 2016 року Національний банк підписав "Хартію приєднання до ISO 20022" (ISO 20022 Harmonisation Charter).

Як повідомляв Укрінформ, у 2021 році через систему електронних платежів (СЕП) Національного банку здійснено 446 млн початкових платежів на суму понад 57 трлн грн, що на 16% більше за кількістю та на 27% – за сумою, ніж у 2020 році.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-