Повернення акцизу на пальне не має вплинути на ціну - Мінекономіки

Повернення акцизу на пальне не має вплинути на ціну - Мінекономіки

Укрінформ
Повернення акцизу на пальне не повинне відбитися на вартості пального для громадян.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Повернення акцизу на пальне має надважливе значення для наповнення державного дорожнього фонду та прискорення відновлення пошкодженої окупантами інфраструктури. Водночас, це рішення не повинне відбитися на вартості пального для громадян.

“Акциз – це головний механізм наповнення дорожнього фонду. Ворог руйнує нашу інфраструктуру – дороги, мости, які дуже потрібні для економіки. Отже, потрібне джерело для їх ремонту. І це джерело – дорожній фонд. Часткове повернення акцизу дозволить уряду продовжити відновлення і доріг, і мостів. Ми сподіваємося, що введення акцизу негативно не відобразиться на громадянах. Люди фактично цього не повинні відчути”, – зазначив перший заступник міністра економіки України Денис Кудін.

Читайте також: Повертати 20% ПДВ на пальне в Україні не можна – експерт пояснив, чому

За його словами, наразі спостерігається тенденція до зниження вартості нафтопродуктів на світових ринках. Тож уряд розглядає пропозицію щодо повернення частини акцизу. Підвищення цін на пальне через це рішення не очікується.

Як повідомлялося, на початку війни уряд розробив, а Верховна Рада підтримала низку пропозицій, щоб знизити ціну пального для населення. Рішення передбачало скасування акцизу і зниження ПДВ з 20% до 7%.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-