Моніторинг ситуації навколо ЗАЕС: на базі Енергоатома створили кризовий штаб

Моніторинг ситуації навколо ЗАЕС: на базі Енергоатома створили кризовий штаб

Укрінформ
На базі ДП НАЕК “Енергоатом” створено кризовий штаб, куди увійшли представники різних міністерств, структур та відомств, які можуть бути задіяні у разі виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної із ЗАЕС.

Про це під час візиту до Запоріжжя сказав міністр енергетики України Герман Галущенко, передає з місця події кореспондент Укрінформу.

“Ми створили кризовий штаб на базі Енергоатома. Є відповідні процедури, як він функціонує. До цього штабу залучено широке коло міністерств, відомств, установ, там відбувається повна координація. Він працює 24/7 і в режимі онлайн, ми моніторимо ситуацію навколо ЗАЕС”, - сказав Галущенко.

Сьогодні, 17 серпня, до Запоріжжя приїхав також міністр внутрішніх справ Денис Монастирський. Мета візиту - проінспектувати роботу всіх служби, сил і засобів, які відповідають за радіохімічний, біологічний і ядерний контроль.

За словами очільника МВС, доки станція буде перебувати під контролем російських військ, доти буде існувати небезпека в навколишніх районах.

“Нагадаю, це найбільша атомна станція в Європі. Небезпека від будь-якого інциденту тут в багато разів збільшена”, - сказав Монастирський.

Він також заявив, що росія є країною - терористом та вся відповідальність за те, що відбувається на станції, за будь-який сценарій, який розгортається там, нині лежить на рф.

“А ми маємо готуватись до різних сценаріїв, які можливі у зв’язку з цим”, - додав міністр.

Міністри проінспектували роботу пункту деконтамінації, а також ознайомились з можливостями спеціальної машини радіаційної хімічної розвідки важкого типу. Вона призначена для моніторингу хімічного та радіаційного забруднення навколишньої території.

Автомобіль оснащений найсучаснішими приладами, необхідними для проведення оперативного аналізу радіаційної та хімічної розвідки у радіусі 10 кілометрів, засобами для забору проб та ідентифікації невідомих хімічних сполук, а також засобами індивідуального захисту та системою супутникового зв’язку із забезпеченням підключення до високошвидкісного інтернету Starlink.

Читайте також: Обстріли ЗАЕС: влада радить мешканцям Енергодара евакуюватися

Як повідомляв Укрінформ, із 4 березня Запорізька АЕС перебуває під контролем російських військових. Відтоді на майданчику станції загарбники розміщують військову техніку та боєприпаси.

Починаючи з 5 серпня, росіяни регулярно обстрілюють територію ЗАЕС. Через ворожі ракетні обстріли було пошкоджено три датчики радіаційного моніторингу навколо сховища відпрацьованого палива ЗАЕС.

ЄС та 42 країни закликали росію негайно вивести свої війська із Запорізької АЕС і всієї території України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-