В Україні ще один банк визнали неплатоспроможним

В Україні ще один банк визнали неплатоспроможним

Укрінформ
Національний банк відніс АТ "Банк Січ" до категорії неплатоспроможних через невиконання зобов'язань перед НБУ.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба регулятора.

"Правління Національного банку України ухвалило рішення про віднесення АТ "Банк Січ" до категорії неплатоспроможних у зв’язку з невиконанням банком у встановлений договором строк своїх зобов’язань перед Національним банком за кредитами рефінансування через недостатність коштів", - ідеться в повідомленні.

Зазначається, що АТ “Банк Січ” не сплатило процентів за користування кредитами рефінансування за липень 2022 року, порушивши умови Генерального кредитного договору, укладеного між банком та Національним банком. Попри наявність ліквідних коштів для сплати відсотків за користування кредитом рефінансування, Спостережна рада та правління банку 29 липня 2022 року ухвалили рішення про їх несплату.

Враховуючи факт несплати відсотків за користування кредитами рефінансування, Нацбанк направив фінустанові вимогу щодо необхідності здійснення повного дострокового погашення заборгованості за кредитами рефінансування. Проте Спостережна рада та правління банку 4 серпня 2022 року ухвалили рішення про неможливість виконання зазначеної вимоги через недостатність коштів. З огляду на це Національний банк 5 серпня був змушений задовольнити свої вимоги за рахунок цінних паперів, що перебували в заставі.

Згідно зі статею 76 Закону України “Про банки і банківську діяльність”, невиконання зобов’язань перед кредитором через брак ліквідності є підставою для віднесення банку до категорії неплатоспроможних. Відповідно до статті 58 цього закону, власники істотної участі банку повинні вживати своєчасних заходів для запобігання неплатоспроможності банку, однак "не вжили дієвих заходів".

Читайте також: НБУ забрав ліцензію і ліквідував Мегабанк

Крім того, діяльність банку "Січ” характеризувалася неякісною системою корпоративного управління та неефективною бізнес-моделлю. Банк проводив ризикові операції, що підтверджується збитковою діяльністю та негативною динамікою нормативів капіталу фінустанови.

"Частка фінустанови становила 0,3% від чистих активів платоспроможних банків станом на 1 серпня 2022 року. Віднесення банку до категорії неплатоспроможних жодним чином не впливає на стабільність банківського сектору України, який на сьогодні є стійким та платоспроможним", - наголосили в НБУ.

Можлива сума виплат гарантованої суми вкладникам на 1 липня 2022 року становить 1 229,7 млн грн.

Як повідомлялось, згідно із Законом України від 1 квітня 2022 року № 2180-IX, в Україні запроваджено 100% гарантію повернення банківських вкладів у разі виведення банку з ринку впродовж дії воєнного стану та трьох місяців після з дня його припинення чи скасування.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-