У І півріччі неплатоспроможні банки сплатили мільярд кредиторам

У І півріччі неплатоспроможні банки сплатили мільярд кредиторам

Укрінформ
За перше півріччя 2022 року сума погашення вимог кредиторів банків в управлінні Фонду гарантування вкладів фізичних осіб перевищила 1 млрд грн.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Фонду гарантування.

"Протягом першого півріччя 2022 року банки, що ліквідуються Фондом гарантування вкладів, спрямували на погашення вимог своїх кредиторів 1 078,0 млн грн", - йдеться в повідомленні.

Із зазначеної суми, зокрема, 10,5 млн грн спрямовано на погашення вимог 3-ї черги, що виникли у т.ч. на покриття витрат Фонду на виплату гарантованого відшкодування вкладникам у межах 200 тис. грн, 4 черги (вимоги фізосіб та ФОП понад гарантовану суму) – 18,3 млн грн, 5 черги (вимоги НБУ, що виникли в результаті зниження вартості застави, наданої для забезпечення кредитів рефінансування, а також для забезпечення повернення банкнот і монет, переданих Нацбанком на зберігання та для проведення операцій з ними) – 945,0 млн грн, на 7-ї черги - юросіб, що не є пов’язаними з банком особами, – 104,1 млн грн.

Із загальної суми на позачергове задоволення вимог забезпечених кредиторів спрямовано 54,3 млн грн (в т.ч. 53,8 млн грн – НБУ). В цілому за весь період станом на 1 липня 2022 року задоволено вимог кредиторів неплатоспроможних банків на загальну суму 58 155,9 млн грн, з яких 17 017,3 млн грн погашено забезпеченим кредиторам, в т.ч. 15 736,7 млн грн – НБУ (включно за рахунок звернення стягнення на предмет застави та майна

Читайте також: Фонд гарантування не отримав жодної заявки від потенційних інвесторів на купівлю Мегабанку

Як відомо, на задоволення вимог кредиторів неплатоспроможних банків Фондом спрямовуються кошти, отримані в результаті управління та продажу майна цих банків.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-