Нафтогаз розпочав операцію з управління боргом

Нафтогаз розпочав операцію з управління боргом

Укрінформ
Нафтогаз України розпочав процедуру запиту до держателів єврооблігацій щодо внесення змін в умови її відповідних боргових зобов’язань.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України на урядовому порталі.

«Після оголошення Україною 20 липня про запуск операцій з управління з державним боргом та прийняття розпорядження Кабінету Міністрів України № 670 від 1 серпня 2022 року, сьогодні, 2 серпня 2022 року, акціонерне товариство «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» розпочало процедуру запиту до держателів єврооблігацій щодо внесення змін в умови його відповідних боргових зобов’язань. Держателям єврооблігацій пропонується погодити певні зміни до умов таких цінних паперів, в тому числі відстрочення строків сплати тіла та відсотків на період двох років, що в цілому є подібними умовами до умов пропозиції, яку зробила Україна щодо державних єврооблігацій», — йдеться в повідомленні.

Очікується, що у разі схвалення, ці правочини з борговими зобов’язаннями за єврооблігаціями Нафтогазу сприятимуть подальшому збереженню валютної ліквідності в країні. Це дозволить компанії зосередити свої наявні фінансові ресурси на стратегічних пріоритетах, таких як придбання достатнього обсягу природного газу для забезпечення очікуваних потреб протягом опалювального сезону 2022/23 років відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 червня 2022 року № 691.

Читайте також: Ринкова вартість акцій Нафтогазу затверджена на рівні ₴300 мільярдів

Крім того, Нафтогаз звертається до інвесторів із пропозицією погодити призупинення дії його певних зобов’язань щодо заборгованості та надання фінансової інформації, виконання яких не є можливим в цих виняткових обставинах.

Кабінет Міністрів закликає інвесторів підтримати пропозиції операцій з управління боргом Нафтогазу, які є частиною проактивного управління Україною своїми борговими зобов’язаннями, а також борговими зобов’язаннями важливих державних установ, у взаємодії з інвесторами та з урахуванням пріоритетів і стратегічних цілей України.

Як повідомлялося, НАК "Нафтогаз України" готує нову угоду з отримання згоди держателів єврооблігацій на відтермінування виплат. У компанії вважають, що цей процес має бути частиною спільних дій уряду та інших державних компаній щодо пропозиції аналогічних умов відтермінування виплат за єврооблігаціями. Також Укрінформ повідомляв, що Нафтогаз заявив про дефолт за єврооблігаціями.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-