Українські банки у травні отримали понад ₴6 мільярдів прибутку

Українські банки у травні отримали понад ₴6 мільярдів прибутку

Укрінформ
Українські банки після початку військових дій у травні отримали 6,1 мільярда гривень прибутку.

Про це повідомляє система відкритих даних Опендатабот, передає Укрінформ.

"Вперше після початку військових дій у травні українські банки отримали прибуток — 6,1 млрд грн", - йдеться в повідомленні.

За даними Опендатабот, основну частку прибутку (78% або 4,8 млрд грн) серед усіх українських банків заробив Приватбанк. У невеликий плюс також вийшов Укргазбанк— 0,4 млрд грн. Інші державні банки, як і раніше, зазнають збитків.

Банки з іноземним капіталом гуртом заробили за травень 1,96 млрд грн. Основний прибуток — це заробітки ОТП Банк (1,1 млрд грн), Райффайзен (0,5 млрд грн) та УкрСиббанк (0,4 млрд грн).

У групі банків із приватним капіталом лідирує банк "Південний" із прибутком 0,3 млрд за 5 місяців 2022 року, другу позицію посідає ПУМБ із прибутком 0,22 млрд грн.

Зазначається також, що баланс українських банків із приватним капіталом залишався позитивним впродовж всіх місяців війни — на відміну від решти банків.

Загалом баланс українських банків все ще залишається негативним -1,3 млрд грн.

Як повідомляв Укрінформ, за результатами роботи протягом чотирьох місяців 2022 року банківський сектор залишається операційно прибутковим — чистий операційний прибуток за цей період зріс на 10% у річному вимірі.

Доходи банків у січні-квітні зросли на 11% у річному вимірі, до 88,6 млрд грн, витрати – на 53%, до 96,0 млрд грн.

Читайте також: Прибуток ПриватБанку за І півріччя скоротився майже вдвічі

Як повідомлялося, через формування резервів під очікувані збитки від наслідків війни збиток банківського сектору в першому кварталі 2022 року становив 160 млн грн. Загалом станом на 1 квітня 2022 року 44 із 69 платоспроможних банків були прибутковими та отримали чистий прибуток у розмірі 5,85 млрд грн, 25 – збитковими зі збитком 6,01 млрд грн.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-