УЕБ переходить на торгівлю природним газом без ПДВ

УЕБ переходить на торгівлю природним газом без ПДВ

Укрінформ
Українська енергетична біржа (УЕБ) з 1 липня здійснить перехід на торгівлю природним газом без податку на додану вартість (ПДВ).

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба біржі.

"Учасникам торгів з 1 липня 2022 року потрібно при введенні обсягу та ціни заявок (у тому числі заявок у формі позиції) вказувати ціну заявки у тис. куб. м. без ПДВ", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Українська енергетична біржа внесла зміни у функціонал торгових систем за напрямком «Природний газ», метою яких є виведення ціни та вартості товару без ПДВ. Відтепер ціна біржового оптового ринку, що представлений довгостроковим, середньостроковим та короткостроковим ринком природного газу УЕБ, буде корелювати з цінами європейських ринків і у більшій мірі відповідати напрацьованим міжнародним практикам, згідно з якими на оптовому енергетичному ринку торгівля відбувається без врахування податків.

Читайте також: Енергетична біржа відклала перехід на торгівлю газом без ПДВ

«Технічний перехід на торгівлю без ПДВ забезпечить кращу порівнюваність ринків, але основна робота по зміні податкового законодавства чекатиме нас попереду, якщо ми прагнемо інтегрувати наші ринки з європейськими, адже там торгівля на оптових енергетичних ринках відбувається без ПДВ. Ми здійснили доналаштування торгових систем для того, щоб забезпечити зручний процес торгівлі для учасників ринку. З інформаційною метою залишено публікацію цін заявок з ПДВ також у ПП «Енергетична торгова платформа». Крім того, сам екран користувача ПП «Енергетична торгова платформа» теж було вдосконалено з метою додання сервісів підвищення зручності торгівлі», - зауважив генеральний директор УЕБ Олександр Коваленко.

Як повідомлялося, перехід на торгівлю газом без ПДВ мав відбутися 1 червня, однак УЕБ відтермінувала зміни на прохання учасників ринку.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-