Президент підписав закон, який врегульовує діяльність з оцінки відповідності тракторів

Президент підписав закон, який врегульовує діяльність з оцінки відповідності тракторів

Укрінформ
Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо здійснення функцій технічного регулювання у сфері агропромислового комплексу та машинобудування для агропромислового комплексу».

Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті Верховної Ради.

«Закон спрямований на врегулювання на законодавчому рівні питань функціонування діяльності органів з оцінки відповідності вимогам Технічного регламенту затвердження типу сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів, їх причепів і змінних причіпних машин, систем, складових частин та окремих технічних вузлів», - йдеться в повідомленні.

Законом передбачено допустити приватні технічні служби і випробувальні лабораторії до процедур випробування тракторів, закріпити можливість офіційних дилерів с/г техніки здійснювати відомчу державну реєстрації нової техніки, яку вони реалізують аграріям.

Також він закріплює законодавчу основу для подальшого оновлення нормативної бази в сфері технічного регулювання в агропромисловому комплексі, гармонізації з технічними регламентами ЄС щодо обігу тракторів.

Читайте також: Україна втратила через війну 25% посівних площ - Мінагрополітики

Окрім цього, він має на меті вирішити проблему з отриманням сертифікатів на нові моделі тракторів, на які вже майже рік виробники і постачальники техніки не можуть отримати відповідні документи та передати аграріям.

Як повідомлялось, відповідний закон Верховна Рада України прийняла в другому читанні та в цілому у червні поточного року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-