Укрпошта у червні збереже тарифи на внутрішні пересилання - Смілянський

Укрпошта у червні збереже тарифи на внутрішні пересилання - Смілянський

Укрінформ
Укрпошта планує розширити співпрацю з Укрзалізницею в рамках проєкту «Залізна пошта» (доставка залізницею), щоб за рахунок цього утримати тарифи на внутрішні поштові пересилання.

Про це сказав генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський під час брифінгу на тему: “Відновлення інфраструктури та робота пошти на деокупованих територіях” в медіацентрі Україна — Укрінформ.

«Ми запустили проєкт «Залізна пошта» в надзвичайно короткі строки - за 5 днів ще на початку війни. Думаю, скоро будемо святкувати мільйонну посилку, перевезену Укрзалізицею.

Читайте також: Пісня Kalush Orchestra «Стефанія» звучить на вокзалах як гімн Перемоги – Укрзалізниця

Розуміємо, що потрібно максимально утримувати тарифи на доставку у звʼязку з підвищенням цін на паливо, щоб дати бізнесу можливість підняти голову. Тому плануємо у травні та червні утримувати внутрішні тарифи на доставку посилок від підвищення. Зокрема, будемо по максимуму перевозити по Україні Укрзалізницею та працювати над собівартістю», - наголосив Смілянський.

За його словами, сьогодні кількість внутрішніх та міжнародних пересилок в Україні постійно зростає.

«По Укрпошті можна відстежувати, як відроджується економіка, адже збільшення кількості посилок означає відродження бізнесу та логістики доставки товарів. Ми за квітень переслали більше міжнародних посилок в тонах, ніж за квартал до цього. Зростає також і кількість внутрішніх відправлень», - сказав гендиректор.

Водночас певну частину міжнародних пересилань складають нині відправлення українцям, які залишили Україну на початку війни, відзначив він.

«Дуже сподіваюся, що наш проєкт «Валізка з дому» перетвориться найближчим часом у проект «Валізку додому». Тобто, що посилки підуть у зворотньому напрямку. Тим не менш, дуже тішить, що при цьому збільшучюється також доходи наших підприємців, які продають та купують товари на міжнародних торгових майданчиках. Ми бачимо, що ці обсяги торгівлі також зростають», - відмітив Смілянський.

Він розповів, що з початку війни, Укрпошта майже всі міжнародні пересилання здійснювала через Польщу.

«Це було для нас основне логістичне вікно в Європу та світ, коли ми запустили літак з Варшави до Нью-Йорка, щоб переправляти поштові посилання. Зараз цей канал вже не справляється, тому додатково ми відкрили прямі вантажні перевезення з Києва на Берлін, Братиславу, Бухарест. З Бухареста, наприклад, наші посилки по всьому світу доставляють Турецькі авіалінії, поки наші аеропорти не працюють», - розповів Смілянський.

За його словами, у звʼязку зі збільшенням потоку поштових пересилань Укрпошта планує розширити логістичні та сортувальні потужності у Львові та Києві.

«Поступово, зі скороченням комендатського часу, ми відновлюватимемо нічне сортування та нічну доставку», - сказав Смілянський.

Читайте також: Укрпошта доставила пенсії на тимчасово непідконтрольні території Запоріжжя та Херсонщини

Як повідомляв Укрінформ, за березень та квітень 2022 року АТ "Укрпошта" доставило 926 тонн експортних відправлень, з яких понад 330 тонн - до Польщі.

Переважали соціальні посилки, тобто відправлення зі знижкою -70% , а вже з початку травня спостерігається збільшення комерційних відправлень, оскільки українські підприємці продають свої товари за кордон.

З 1 березня почали приймати міжнародні посилки від українських експортерів до всіх країн світу, крім росії та білорусі.

Позитивну тенденцію показує зростання посилок до США; їх обсяг збільшився у 2,5 раза, до 115 тонн за квітень порівняно з 45 тоннами за березень.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-