Збільшення податку на елітні авто та штрафів: У Раді зареєстрували два нових законопроєкти

Збільшення податку на елітні авто та штрафів: У Раді зареєстрували два нових законопроєкти

Укрінформ
У Верховній Раді зареєстрували два законопроєкти, які передбачають підвищення оподаткування елітних автомобілів, а також збільшення в 10-кратному розмірі штрафів за адміністративні порушення правил дорожнього руху власниками таких авто.

Про це кореспонденту Укрінформу розповів народний депутат Дмитро Соломчук.

«Заради усунення соціальної несправедливості необхідно розподілити податковий тягар залежно від вартості автомобіля. Потрібно законодавчо визначити пороги вартості соціальних та елітних легкових автомобілів. Також, задля підвищення безпеки на українських дорогах, необхідно збільшувати штрафи. На це і направленні два зареєстрованих у Верховній Раді проєкти закону - №7040 та №7026», - розповів нардеп.

За його словами, законопроєкт №7040 насамперед спрямований те, щоб зробити бюджетні авто більш доступними для українців. Зокрема, він передбачає запровадження нової схеми розмитнення автомобілів та вводить нові поняття.

За проєктом, соціальний транспортний засіб - це автомобіль, який коштує менше 65 мінімальних зарплат (до 15 тис. дол.). Акцизний податок для таких авто залишиться незмінним;

елітний транспортний засіб - авто, середня вартість якого на ринку перевищує 375 мінімальних зарплат (близько 85 тис. дол.). Для таких машин акциз пропонується встановити на рівні 50% від середньоринкової вартості такого транспорту.

Водночас, якщо соціальне авто ввозить в країну людина з інвалідністю (або член родини), її пропонують звільнити від сплати ПДВ та акцизного податку. Так само, як і пожежно-рятувальну техніку, придбану коштом місцевих бюджетів та юридичних осіб для потреб громад.

Читайте також: Повернення дорожнього збору в Україні: до чого готуватися автомобілістам

При цьому пільгове оподаткування не поширюється на автомобілі, ввезені з території РФ або вироблені на російських заводах.

Також пропонується встановити контроль за цільовим використанням авто, які отримали пільги при оподаткуванні.

«Якщо з'ясується, що власники транспорту спробують його продати чи передати менше ніж за п’ять років користування, то всі податки та збори за нього доведеться сплатити сповна. Також до таких автовласників застосовуватимуться штрафи», - уточнює народний депутат.

Законопроєкт №7026 покликаний на зменшити аварійність на автотрасах. Вын передбачає удвічі збільшити розмір штрафів для водіїв елітних автомобілів за кримінальні порушення, а за адміністративні - штрафувати в 10-кратному розмірі.

Стосується це, зокрема, перевищення швидкості і проїзду на «червоне» світло, керування у стані алкогольного, наркотичного сп’яніння або під дією лікарських засобів.

Як повідомляв Укрінформ, Державна митна служба за період дії законів про спрощене розмитнення та оподаткування оформила понад 88 тис. авто на єврономерах.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-