Частка непрацюючих кредитів у банках торік скоротилася до 30% - НБУ

Частка непрацюючих кредитів у банках торік скоротилася до 30% - НБУ

Укрінформ
У банківському секторі України частка непрацюючих кредитів (NPL) у кредитному портфелі за 2021 рік знизилася із 41% до 30%. 

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба НБУ.

"Обсяг непрацюючих кредитів (NPL) в українських банках упродовж 2021 року зменшився на 85,2 млрд грн. Частка NPL у кредитному портфелі скоротилася за рік на 11 в. п. – із 41% на 1 січня 2021 року до 30% на 1 січня 2022 року", - йдеться в повідомленні.

У Нацбанку наголошують, що поточний показник є найкращим результатом із початку 2017 року, відколи обсяг NPL визначається за оновленою методологією.

Якість кредитних портфелів підвищилася в банках усіх груп.

Державні банки за 2021 рік скоротили обсяг непрацюючих кредитів найбільше – на 56,2 млрд грн, що становить майже дві третини від загального скорочення по банківському сектору. У результаті частка проблемних кредитів у державних банках за рік знизилася з 57,4% до 47,1%. Водночас вони й досі акумулюють понад 70% сукупного NPL-портфеля. Державні банки продовжують реалізацію планів зі зниження NPL, ухвалених Радою з фінансової стабільності. Це є необхідною передумовою для підвищення їх інвестиційної привабливості та одним із структурних маяків програми співпраці України з МВФ.

"Найсуттєвіше за останні роки зниження частки NPL у 2021 році відбулося в результаті списання банками зарезервованих непрацюючих кредитів та активізації кредитування. Для подальшого ефективного врегулювання непрацюючих кредитів потрібна спільна робота державних інституцій з удосконалення профільного законодавства, запровадження інституту сек’юритизації проблемних активів, створення інфраструктури вторинного ринку NPL тощо. Реалізація цих ініціатив разом зі зростанням нового якісного кредитного портфеля уможливлять стале зменшення частки NPL до цільових показників", – наголосив голова Національного банку України Кирило Шевченко.

Читайте також: Нацбанк має на меті скоротити непрацюючі кредити до 10%

Як повідомляв Укрінформ, за даними Нацбанку, частка непрацюючих кредитів (NPL) в українських банках за 2020 рік знизилася з 48,4% (станом на 1 січня 2020 року) до 41% (станом на 1 січня 2021 року).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-