Україна — на 35 місці серед 39 країн Європи за рівнем споживання алкоголю

Україна — на 35 місці серед 39 країн Європи за рівнем споживання алкоголю

Укрінформ
Україна опинилась на 35-му місці серед 39 європейських країн за рівнем споживання алкоголю.

Як передає Укрінформ, про це Рахункова палата повідомляє у Фейсбуці.

"8,6 л алкоголю щорічно випиває кожний українець віком від 15 років, підрахувала Всесвітня організація охорони здоров’я. Проте, як виявилось, ми не така вже й питуща нація. Серед 39 європейських країн, які досліджувались, Україна посідає 35 місце", - ідеться у повідомленні.

Втім, у Рахунковій палаті припустили, що істотно занижувати ці показники може невраховане споживання нелегально виробленого та ввезеного алкоголю.

"Фахівці Рахункової палати виявили, що Мінекономіки, податкова і митниця недостатньо аналізували обсяги нелегального виробництва та імпорту в Україну спиртного. Його частка, за оцінками експертів, може становити від третини до половини вжитого обсягу, залежно від виду алкогольної продукції", - зауважили у Рахунковій палаті.

Читайте також: Нелегальний ринок алкоголю: бюджет недоотримує 9 мільярдів на рік

Крім цього, досі належним чином законодавчо не врегульоване питання торгівлі алкогольними напоями через інтернет.

"Неможливо достовірно визначити вік покупця, а отже, є ризики продажу алкоголю неповнолітнім", - підкреслили у Рахунковій палаті.

Як повідомляв Укрінформ, за минулий рік в Україні подорожчали алкоголь і тютюнова продукція, продукти тваринного походження, моторне пальне, бакалійні товари, а також овочі "борщового набору", крім картоплі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-