ДТЕК законтрактував чотири додаткові партії американського вугілля

ДТЕК законтрактував чотири додаткові партії американського вугілля

Укрінформ
ДТЕК законтрактував 4 додаткові суднові партії американського вугілля, нові поставки очікують протягом лютого-березня.

Як передає Укрінформ, про це 24 січня повідомили в ДТЕК.

«ДТЕК домовився про додаткові 4 судна класу «Панамакс» з імпортним паливом. Очікується, що нові поставки з вугіллям із США та, походженням з Колумбії, прибудуть до України протягом лютого-березня», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що таким чином, на сьогодні загальна кількість поставок компанією морем збільшена до 13 суден, а обсяг імпортного вугілля – до 858 тис. тонн. Вугілля з додаткових «Панамаксів» поповнить склади українських ТЕС.

За словами гендиректора ДТЕК Енерго Ільдара Салєєва, попри дефіцит палива і високі ціни на енергоносії на світових ринках, компанії вдалося домовитися про нові суднові партії.

«Це додатковий запас міцності, особливо в розпал опалювального сезону і морозів, коли різко збільшується споживання електрики і теплова генерація несе додаткове навантаження. Вкотре наголошу, імпорт вугілля є тимчасовим заходом. Він дозволяє покрити його дефіцит через максимальне навантаження на наші ТЕС. Проте у наших пріоритетах залишається власний видобуток», - пояснив Салєєв.

Читайте також: ДТЕК зустрічає ще два судна з американським вугіллям

У повідомленні нагадали, що на сьогодні ДТЕК привіз в Україну 9 суднових поставок з імпортним вугіллям. Перше судно, законтрактоване компанією для потреб державних ТЕС «Центренерго», прибуло в Україну 20 листопада. Інші призначені для потреб ТЕС ДТЕК Енерго. Це дозволило збільшити запаси вугілля на ТЕС компанії до 548 тис. т.

Загалом протягом вересня – грудня 2021 року ДТЕК було імпортовано 880 тис. т вугілля. На сьогодні обсяги вже законтрактованого компанією імпортного палива значно перевищили 1,3 млн т.

У минулому році видобуток на шахтах ДТЕК Енерго склав майже 17 млн т вугілля. За попередніми даними, за аналогічний період на ТЕС компанії було спалено 14,5 млн т палива, з якого 84% - вугілля власного видобутку.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-