У Польщі заявили, що Укрзалізниця блокує вантажні перевезення

У Польщі заявили, що Укрзалізниця блокує вантажні перевезення

Укрінформ
Польська залізниця (PKP SA) звинуватила Укрзалізницю у блокуванні з 30 листопада минулого року всіх транзитних залізничних перевезень зі Сходу через територію України до Польщі.

Про це заявили під час пресконференції у вівторок у місті Замосць на південному сході Польщі керівники PKP SA, передає кореспондент Укрінформу.

Член правління PKP SA Анджей Ольшевський зачитав офіційне звернення польської компанії, в якому йдеться про те, що з 30 листопада “існує безстрокова заборона” на залізничні перевезення транзитом через територію України до Польщі з території 15 країн, зокрема Китаю, Росії, Казахстану.

“Хочу підкреслити, що нам невідомі безпосередні причини введення такого обмеження для PKP. Дії Укрзалізниці на практиці означають різке зниження транзиту товарів через територію України на лінії Схід-Захід, які спрямовані до Польщі, і це призводить до повної затримки транзиту”,- заявив Ольшевський.

Читайте також: Понад 100 мільярдів доходу: Кабмін затвердив фінплан Укрзалізниці на 2022 рік

Він додав, що Польща є єдиною країною, якої стосується ця заборона з українського боку. Він зазначив, що вже другий місяць поспіль міжнародний ланцюг постачання до Польщі перервано, а польська сторона не знає, як довго триватиме ця ситуація.

“Хочу підкреслити, що ми дуже здивовані односторонньою забороною транспортування з українського боку. Призупинення перевезень по Шовковому шляху є безпрецедентним рішенням”, - наголосив Ольшевський.

За його словами, це рішення суперечить міжнародній конвенції про залізничні вантажні сполучення (SMGS) і двостороннім домовленостям у сфері залізничного транспорту.

Ольшевський повідомив, що 10 січня між представниками PKP SA й Укрзалізниці відбувся останній раунд переговорів, але проблема залишилася.

Він додав, що з 20 січня Укрзалізниця вводить чергову заборону на ввезення вантажу українською компанією на територію Польщі, що додатково погіршить ситуацію як польської компанії з вантажних перевезень PKP Сargo, так й Укрзалізниці.

Член правління PKP SA зазначив, що польська сторона “вичерпала можливості” домовитися шляхом двосторонніх переговорів з українськими партнерами, відтак публічно оприлюднює свої очікування про відмову Укрзалізниці від запроваджених обмежень й відновлення регулярного і безперебійного залізничного руху товарів між обома країнами.

У свою чергу голова правління PKP “Ширококолійна металургійна лінія” Збігнєв Траціхлеб повідомив, що Польща в останні роки інвестувала значні кошти, аби збільшити залізничну пропускну здатність між Польщею та Україною, а також переконала партнерів з Китаю про надійність транзитного залізничного шляху через Україну. Він повідомив, що у грудні 2019 року з Китаю вирушив перший контейнерний потяг через Казахстан, Росію та Україну до Польщі. У 2020 році було здійснено рух по цьому маршруту 40 контейнерних потягів, а за 11 місяців 2021 року – 124 потягів. Водночас на грудень минулого року було законтрактовано рух 87 контейнерних потягів з Китаю і 6 потягів до Китаю, але через обмеження української сторони це стало неможливим.

Польський посадовець підкреслив, що “попри інформацію української сторони, не існує жодних технічних перешкод для здійснення транзиту”.

За інформацією РАР, у середу члени профспілкового об'єднання “Солідарність”, які працюють на підприємстві PKP “Ширококолійна металургійна лінія”, мають намір пікетувати генконсульство України у Любліні, аби звернути увагу на проблему з блокуванням українською стороною транзиту, що призводить до фінансових втрат компанії.

Укрінформ звернувся по коментар до Укрзалізниці з приводу зазначеної ситуації.

Як повідомляв Укрінформ, Україна готується до подачі скарги на дії Польщі в міжнародний арбітраж з приводу обмеження з боку Варшави на кількість дозволів на вантажні автоперевезення для України. Три роки тому Варшава в односторонньому порядку зменшила кількість цих дозволів з 200 тис. до 160 тис., мотивуючи це тим, що на засадах взаємності польська сторона використовує набагато менше цих дозволів. Українська сторона апелює, що через штучне обмеження Польщею кількості дозволів значно страждає експорт українських товарів до Польщі та країн ЄС. Як нещодавно зауважила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, подача Україною скарги до міжнародного арбітражу не має жодного політичного підтексту.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-