На Харківщині створять індустріальний парк з п’ятьма виробництвами

На Харківщині створять індустріальний парк з п’ятьма виробництвами

Укрінформ
На Харківщині створять індустріальний парк з п’ятьма об’єктами хімічної промисловості та сміттєвою сортувальною лінією.

Про це 10 січня під час апаратної наради в Харківській облдержадміністрації повідомив директор департаменту економіки і міжнародних відносин ОДА Петро Лашин, передає кореспондент Укрінформу.

«Валківською міською радою ініціюється створення індустріального парку «Земля і вода» загальною площею 23 гектари. З цією метою розроблено інвестиційний проєкт будівництва заводів з вироблення біогазу, метанолу, біодизелю, оцтової кислоти та сортувальної лінії сміття кошторисною вартістю понад 30 млн доларів», - повідомив Лашин.

За інформацією Валківської громади, індустріальний парк складатиметься з 25 корпусів різного функціонального призначення (п'ять промислово-виробничих об’єктів та два складських). Очікується, що парк створить нові робочі місця для 500 осіб.

За даними ОДА, проєкт уже презентували потенційним інвесторам, зокрема, турецькій компанії ORMAK.

Наразі в Харкові та області ще не реалізовано жодного проєкту індустріального парку.

Як повідомляв Укрінформ, у вересні 2021 року Верховна Рада ухвалила зміни до закону «Про індустріальні парки», спрямовані на залучення інвестицій. Зокрема, передбачається запровадження компенсації керуючим компаніям, ініціаторам створення - суб’єктам господарювання та учасникам індустріальних парків 50% витрат на приєднання до електромереж. Також запроваджується компенсація учасникам індустріальних парків відсотків за кредитами (залежно від частки експорту продукції власного виробництва) та часткова компенсація інвестицій у створення виробництва, здійснених упродовж перших трьох років.

16 грудня 2021 року Верховна Рада підтримала ідею податкових стимулів для учасників індустріальних парків, серед яких – звільнення від податку на прибуток на 10 років.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-