АМКУ перевіряє умови договорів операторів систем розподілу з електропостачальниками

АМКУ перевіряє умови договорів операторів систем розподілу з електропостачальниками

Укрінформ
Міжобласні територіальні відділення Антимонопольного комітету розпочали перевірку дотримання законодавства про захист економічної конкуренції окремими операторами систем розподілу під час надання ними послуг з розподілу (передачі) електричної енергії.

Як передає Укрінформ, про це повідомили в пресслужбі АМКУ.

Зазначається, що до органів Комітету надійшли звернення від електропостачальників, що користуються послугами ПАТ «Запоріжжяобленерго» та ПАТ «Рівнеобленерго». Вони повідомили про застосування до них штрафів за перевищення фактичного обсягу розподіленої електричної енергії на 5%.

«Оскільки законодавство про електроенергетику та Типовий договір не передбачають санкцій за відхилення від замовленого обсягу розподіленої електричної енергії, органами комітету було здійснено збір й аналіз інформації, що підтвердили скарги електропостачальників», - повідомили в АМКУ.

У результаті Антимонопольний комітет розпочав розгляд справи за ознаками зловживання монопольним становищем ПрАТ «Рівнеобленерго», а щодо «Запоріжжяобленерго» - готується проєкт подання про початок розгляду справи.

Також під час перевірки було виявлено і інші невідповідні Типовому договору розбіжності у договорах таких операторів: ПрАТ «Кіровоградобленерго», ПАТ «Черкасиобленерго», АТ «Хмельницькобленерго», АТ «Вінницяобленерго», АТ «Херсонобленерго», ПАТ «Черкасиобленерго», ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі», ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі».

В АМКУ наголосили, що після завершення оцінки їхніх дій та разі доведення комітетом зазначених порушень будуть відкриті справи або операторам буде надано рекомендації для усунення цих порушень.

Як повідомляв Укрінформ, Державна інспекція енергетичного нагляду за дорученням Міненерго проведе перевірки діяльності операторів системи розподілу на відповідність вимогам розділу V Кодексу системи розподілу. Зокрема, про тривалість відключень споживачів від електропостачання внаслідок планових ремонтів електроустановок та електричних мереж в опалювальний період.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-