Світовий банк виділить Україні €300 мільйонів на підвищення енергоефективності

Світовий банк виділить Україні €300 мільйонів на підвищення енергоефективності

Укрінформ
Світовий банк виділить Україні 300 млн євро на підвищення енергоефективності.

Як передає Укрінформ, про це перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко повідомила у Фейсбуці

Свириденко обговорила з регіональним директором Світового банку Арупом Банерджі ключові питання поглиблення партнерства.

«Хороша новина - уже 17 грудня Рада директорів Світового банку розглядатиме надання Україні 300 млн євро в рамках другого траншу за проєктом «Друга позика на політику розвитку у сфері економічного відновлення». Ці кошти будуть спрямовані насамперед на фінансування президентського проєкту «Енергетична незалежність», - заявила Свириденко.

За її словами, масштабна програма термомодернізації житла покликана суттєво зменшити енергоспоживання українців та, відповідно, витрати на енергоносії.

«Учасники програми зможуть знизити споживання енергії та рівень комунальних платежів на 60%. Уже у 2022 році ми плануємо охопити до 5 тис. багатоквартирних будинків по всій країні», - додала вона.

Свириденко зазначила, що спільно готується системний документ про напрями співпраці.

Йдеться про Стратегію партнерства на 2022-2026 роки. У фокусі - економічний розвиток України, макрофінансова стійкість, впровадження електронного урядування та цифровізації, розширення експортних ринків та посилання конкурентоспроможності українських «зелених» технологій.

«Також очікуємо на реалізацію Світовим банком інвестиційних проєктів у галузях машинобудування, енергетики, інформаційних технологій, сільського господарства та будівництва», - заявила Свириденко.

За її словами, важливим напрямком співпраці залишається збільшення конкурентоспроможності зовнішньої торгівлі. Мінекономіки працює над тим, щоб законодавче посилити та підвищити ефективність Експортно-кредитного агентства (ЕКА). Діяльність установи має сприяти збільшенню присутності українських експортерів на зовнішніх ринках.

«Ще один пріоритет - розширення державно-приватного партнерства та загальне покращення бізнес-клімату. Співпраця зі Світовим банком для нас важлива не лише завдяки фінансовому супроводу важливих проєктів, але і як експертна допомога у впровадженні реформ. Посилення національних економічних інститутів - шлях до зміцнення економіки України», - заявила Свириденко.

Як повідомляв Укрінформ, Україна отримає від Світового банку додаткові 150 млн доларів на подолання пандемії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-