У держбюджеті-2022 на програму «Питна вода» передбачили мільярд - Чернишов

У держбюджеті-2022 на програму «Питна вода» передбачили мільярд - Чернишов

Укрінформ
В ухваленому 2 грудня Верховною Радою державному бюджеті на 2022 рік на програму "Питна вода України" передбачено 1 млрд гривень.

Про це повідомив міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов, передає Укрінформ із посиланням на Мінрегіон.

"Наразі в Україні, як і в усьому світі, бракує якісних питних водних ресурсів. Це глобальна проблема. Причина її виникнення має комплексний характер: кліматичні умови, зношена інфраструктура, неефективне споживання, забруднення тощо. У нашій країні в деяких районах воду досі подають за графіком. Розв’язати ці багаторічні проблеми покликана державна програма “Питна вода України”. У держбюджеті 2022 року на її реалізацію виділено 1 млрд грн", - сказав Чернишов.

У Мінрегіоні повідомили, що за програмою “Питна вода України” планується будівництво та реконструкція водозабірних споруд, водопровідних очисних споруд, мереж водопостачання та очисних споруд водовідведення із застосуванням новітніх технологій. Окрім того, передбачене впровадження станцій доочищення питної води у системах централізованого водопостачання.

Як повідомлялося, у квітні 2021 року Кабінет Міністрів затвердив розроблену Мінрегіоном концепцію загальнодержавної цільової соціальної програми «Питна вода України» на 2022-2026 роки і наприкінці червня пропонував Верховній Раді ухвалити саму програму.

Сумарна протяжність водопровідних мереж в Україні (без урахування окупованих територій) становить 102,8 тис. км, із яких 33,3% перебувають в аварійному чи ветхому стані. Протяжність каналізаційних мереж становить 39,35 тис. км, з них 40,9% - аварійні. Рівень втрат питної води в середньому по Україні становить 36%.

При цьому тільки 69% населення України нині мають доступ до централізованого водопостачання, 47,8% - доступ до централізованого водовідведення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-