Представник ЄІБ - про кредити Україні: Ми стежимо за тим, що відбувається з нашими грошима

Представник ЄІБ - про кредити Україні: Ми стежимо за тим, що відбувається з нашими грошима

Укрінформ
В Україні фіксується прогрес у питанні освоєння позик Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) як з боку уряду, так і регіонів. Однак на рівні муніципалітетів є певні проблеми з реалізацією проєктів, що пов'язано з нестачею професійних кадрів у цьому напрямі.

Про це в інтерв'ю телеканалу «Дом» сказав голова Представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Жан-Ерік де Загон, передає Укрінформ.

Він зазначив, що, крім отримання кредиту Європейського інвестиційного банку, найскладніше - це використання наданих коштів.

«Якщо говорити про муніципалітети, то в регіонах буває складніше. Але й там бачимо прогрес. Я думаю, що сьогодні серйознішою проблемою є нарощування потенціалу в країні - вам потрібні люди на муніципальному рівні, на регіональному рівні, які можуть використовувати кредити, що надаються», - сказав Загон.

«ЄІБ дуже суворо ставиться до всіх процесів, я не кажу, що з нами найлегше. Ми вимагаємо стовідсоткової зрозумілості та прозорості у закупівлях. Але ми також хочемо побачити проєкт та вплив проєкту на довкілля. Ми хочемо побачити соціальний вплив проєкту, який ми підтримуємо. Й іноді муніципалітетам буває важко впоратися із цим», - додав глава Представництва ЄІБ в Україні.

Європейський інвестиційний банк має дуже суворі стандарти.

«Ми не відпускаємо процеси на самоплив. Ми дуже уважно стежитимемо за тим, що відбувається з нашими грошима», - наголосив Загон.

Після виділення кредиту розпочинається підготовчий етап щодо реалізації проєкту, «на якому ми хочемо подивитися, що Україна збирається робити з нашими грошима».

«І тут, вочевидь, дуже важливою є фаза закупівель. Ми погоджуємося лише тоді, коли процедури закупівлі відповідають міжнародним стандартам», - уточнив представник ЄІБ.

Банк уважно стежить за процесом реалізації проєктів та фіналізує їх.

«Банк слідкує за тим, що відбувається із грошима. Чи збудовано дороги, чи збудовано лікарні, чи є обладнання - ми стежимо за всім цим… Ми можемо надати довгострокові гроші на дуже конкурентоспроможному рівні. Але обов'язкова умова, пов'язана з таким кредитом, полягає у тому, що гроші мають використовувати для громадян. Для блага громадян України «, - резюмував Загон.

Як повідомлялося, з 2007 року Європейський інвестиційний банк інвестував в Україну понад 7 млрд євро, з них мільярд - торік.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-