Нафтогаз розбирається з ситуацією довкола контракту з компанією Фірташа

Нафтогаз розбирається з ситуацією довкола контракту з компанією Фірташа

Укрінформ
НАК «Нафтогаз Україна» продовжує вирішувати проблему на газовому ринку, пов’язану з контрактом на поставку блакитного палива для потреб населення з компанією «ЙЕ Енергією», кінцевим бенефіціарним власником якої є Дмитро Фірташ.

Про це заявив директор з інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України» Максим Білявський, передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу компанії.

«Головне, структура контрактних відносин не містила обмеження постачання природного газу виключно для побутових споживачів. Тобто контракти не забороняли брати газ і продавати куди завгодно. Таким чином, надлишковий ресурс компанія Фірташа мала можливість реалізувати промисловим споживачам за ринковою ціною», - заявив Білявський.

Він наголосив, що угода із зазначеною компанією була підписана за попереднього керівництва Нафтогазу, і вона викликає багато проблем. В угоді було зафіксовано низьку ціну газу (7,42 грн за куб. м), при цьому на завищений обсяг природного газу в розмірі 6 млрд кубометрів.

Зазначається, що ТОВ «ЙЕ Енергія» або інша газопостачальна компанія могла і взагалі не постачати газ населенню і просто перепродавати ці обсяги на ринку. Водночас, Національна компанія «Нафтогаз України» через механізм постачальника останньої надії (ПОН) вимушена була б забезпечувати газом побутових споживачів, від яких відмовився постачальник. Це могли би бути колосальні втрати для національної компанії та держави відповідно.

«Ми підрахували, що якби цей контрагент отримував протягом опалювального сезону 2021-2022 рр. газ за цими договорами, втрати Нафтогазу могли б перевищити 110 млрд. грн», — сказав Білявський.

Також він додав, що перераховані факти були встановлені 21 травня 2021 року під час службового розслідування, яке ініціював новий менеджмент Нафтогазу. На основі їх висновків було ухвалено рішення про створення балансуючої групи та призупинення договорів.

Як повідомляв Укрінформ, у березні 2021 року Нафтогаз та «ЙЕ Енергія» уклали угоду про купівлю-продаж природного газу, яка мала дати змогу учасникам ринку запропонувати населенню ресурс за фіксованою ціною протягом року.

Втім, після призначення на посаду голови Нафтогазу Юрія Вітренка, останній розкритикував договір через те, що компанія купує газ нижче спотової ціни і може значно дорожче продавати його промисловим споживачам.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-