Міністр фінансів України зустрівся з віцепрезидентом ЄБРР

Міністр фінансів України зустрівся з віцепрезидентом ЄБРР

Фото
Укрінформ
Міністр фінансів Сергій Марченко обговорив з новопризначеним віцепрезидентом Європейського банку реконструкції та розвитку з питань політики та партнерства Марком Боуменом перспективи подальшого співробітництва.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

У зустрічі також взяли участь заступник міністра фінансів Олександр Кава, заступник директора Ради директорів ЄБРР від України Артем Шевальов, віцепрезидент ЄБРР Алан Пію та директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне.

Сторони обговорили співпрацю України з міжнародними фінансовими організаціями, зокрема з МВФ та Світовим банком, поточний стан реалізації проєктів, які підтримує ЄБРР в Україні, та перспективи подальшого співробітництва.

Марченко подякував представникам банку за ефективну спільну роботу та додав, що ЄБРР є одним із ключових партнерів України.

“Станом на листопад ми успішно реалізовуємо 8 проектів ЄБРР на суму 1,68 млрд євро. Кредитні кошти банку - це можливість втілити важливі проєкти в Україні. Ми і надалі зацікавлені посилювати співпрацю в пріоритетних для країни напрямах - інфраструктурі та енергетиці”, - зазначив Марченко.

Також міністр фінансів поінформував про співпрацю з Міжнародним валютним фондом.

“У жовтні цього року МВФ та Українська сторона досягли на робочому рівні рішення про завершення першого перегляду програми співпраці з МВФ. І ми сподіваємось отримати перший транш розміром близько 700 млн дол США та продовжити співпрацю з фондом”, - зазначив Марченко.

Окрім того, сторони обговорили важливість прийняття законопроєкту №5600, який створить додатковий ресурс для бюджету у 2022 році.

Під час зустрічі були підняті питання поточного стану реалізації проєктів в сферах інфраструктури, енергетики, банківському, промисловості та природних ресурсів.

ЄБРР залишається найбільшим інституційним кредитором в Україні. Станом на листопад 2021 року сукупний обсяг виділеного Україні банком фінансування в державному, приватному, муніципальному секторах становить 15,3 млрд євро в рамках 505 проєктів.

У 2021 році набули чинності дві угоди щодо Проєкту електрифікації української залізниці “Електрифікація залізничного напрямку Долинська-Миколаїв-Колосівка” та Проєкту “Розвиток транс’європейської транспортної мережі (Україна – дорожні коридори)”.

Разом з тим було обговорено приєднання “Ощадбанку” до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що є першим кроком на шляху входження ЄБРР до капіталу банку.

Підсумовуючи, сторони підкреслили прогрес у реалізації проєктів та висловили зацікавленість у продовженні співпраці.

Як повідомляв Укрінформ, у жовтні “Ощадбанк” та ЄБРР підписали Мандатний лист, погоджений Міністерством фінансів, щодо умов майбутньої співпраці та надання ЄБРР довгострокового фінансування у формі субординованого кредиту з можливістю конвертації в акції АТ “Ощадбанк” на суму до 100 млн євро.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-