У Раді зареєстрували законопроєкт для посилення боротьби з тіньовим обігом пального

У Раді зареєстрували законопроєкт для посилення боротьби з тіньовим обігом пального

Відео
Укрінформ
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №6299, який, зокрема, передбачає запровадження акцизного податку на імпорт розчинників, які можуть бути використані для виробництва неякісного бензину.

Як повідомляє Укрінформ, про це під час пресконференції «Законодавчий захист споживача від нелегального пального» розповів народний депутат Олексій Мовчан.

«Треба боротися не з наслідками, а з причинами проблеми. І одна з них – недосконалість законодавства, що дозволяє НПЗ розмішувати бензин із розчинниками та не платити акциз до бюджету. Тому ми зареєстрували законопроєкт №6299, який має усунути цю проблему», - розповів нардеп.

За його словами, з кожним роком обсяги ввезення розчинників з-за кордону збільшуються. Так, протягом 2018 – 2020 років імпорт такої продукції в Україну зріс у 2 рази - з 25 тис. тонн у 2018 році до 51 тис. тонн у 2020 році. При цьому більша частина була ввезена суб’єктами господарювання, які здійснюють обороти з пальним.

Тому, на думку нардепа, внесення до переліку підакцизних товарів усіх розчинників, що мають октанопідвищуючі властивості, не тільки зменшить кількість «розмішаного» пального, а й дозволить уникнути втрат бюджету зі сплати акцизу на пальне у розмірі до 1,6 млрд грн на рік.

Так, автори законопроєкту пропонують включити до підакцизних товарів розчинники, до складу яких входять метанол і метил-трет-бутиловий ефір (МТБЕ), що можуть бути використані для виробництва пального, та запровадити для них ставку акцизного податку на рівні 245 євро за 1 тис. літрів.

Якщо розчинники не використовуються для виробництва пального суб’єктами хімічної, нафтохімічної та добувної промисловості, тоді на них встановлюється нульова ставку акцизного податку при ввезенні імпортерами або реалізації їх таким виробникам.

Також документом пропонується передбачити контроль за цільовим використанням розчинників та запровадити перехідний період для нових платників акцизного податку для реєстрації їх в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (СЕА РПСЕ) і внесення туди розчинників.

Як повідомляв Укрінформ, Держекоінспекція нарахувала майже 15 млн грн штрафів за неякісне пальне на АЗС.

За даними консалтингової групи «А-95», прямі втрати державного бюджету внаслідок імпорту безакцизних октанопідвищуючих компонентів як розчинників для лакофарбової промисловості за перше півріччя 2021 року становили 580 млн грн. У липні аналітики прогнозували, що річні втрати від імпорту таких розчинників перевищать 1 млрд грн.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-