Укладання нових угод про ЗВТ дасть поштовх українському експорту - Мінекономіки

Укладання нових угод про ЗВТ дасть поштовх українському експорту - Мінекономіки

Укрінформ
Укладання нових угод про вільну торгівлю між Україною Єгиптом, Йорданією та Тунісом дасть поштовх для українському експорту.

Про це заявила перша віце-прем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко під час презентації результатів моделювання економічних наслідків укладання потенційних угод про вільну торгівлю, повідомляє Укрінформ з посиланням на пресслужбу Мінекономіки.

«Проведення дослідження щодо економічного впливу потенційної угоди про вільну торгівлю для міністерства є обовʼязковим етапом проведення переговорів. Я вдячна нашим міжнародним та українським партнерам за дослідження, яке підтвердило, що укладення угод з цими країнами дасть поштовх для українського експорту», - прокоментувала Юлія Свириденко.

Як показало дослідження, присвячене потенційним угодам про вільну торгівлю з Єгиптом, Йорданією та Тунісом, економіка України виграє від лібералізації торгівлі товарами з цими країнами. Сумарно ці три зони вільної торгівлі дадуть змогу підвищити реальний ВВП України на понад 0,4 % щороку. Створення ЗВТ стимулюватиме підвищення ефективності економіки за рахунок поштовху до переміщення факторів виробництва у більш конкурентоспроможні галузі.

Наразі з Тунісом і Йорданією Україна перебуває на порозі формальних переговорів про укладення ЗВТ. Крім того, в грудні відбудеться українсько-єгипетська міжурядова комісія, за результатами якої передбачається оформити спільну політичну згоду про початок переговорів.

Дослідження проведене командою ІЕД за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Захід відбувся за участю керівництва Мінекономіки, представників USAID та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-