Розвиток переробної промисловості за 10 років подвоїть ВВП до $300 мільярдів - експерти

Розвиток переробної промисловості за 10 років подвоїть ВВП до $300 мільярдів - експерти

Укрінформ
Лише суттєво нарощуючи переробку продукції з високою доданою вартістю, Україна почне наздоганяти більш успішних економічно сусідів.

Про такі висновки експертного аналізу повідомив під час ІІІ Дніпровського економічного форуму DEF'21 голова комітету з промислової модернізації ТПП України, директор ДП “Укрпромзовнішекспертиза” Володимир Власюк, передає кореспондент Укрінформу,

За його словами, в умовах викликів і швидких змін, що відбуваються у світовій економіці, для України критично важливо знайти правильні рішення, аби ліквідувати аномальне відставання від сусідніх держав, порівняно з якими на початку 1990-их ми мали рівні або й кращі стартові умови.

Однією із головних помилок, що призвели до цього відставання, Власюк назвав захоплення виробництвом (вирощуванням) та продажем сировини в умовах обмеженості власної переробки.

“У структурі українського ВВП на переробну галузь припадає лише 10,1%, тоді як у Польщі цей показник — 19%, в Туреччині — 20%. Висновок очевидний: треба збільшити частку переробної промисловості. Іншими словами, в нас має з’явитися новий сучасний технологічний сектор переробної промисловості. Україна повинна виробляти сучасні товари із доданою вартістю, які потрібні споживачеві”, - наголосив керівник Укрпромзовнішекспертизи.

Для ілюстрації він нагадав, що додана вартість при продажу однієї тонни пшениці - у кращому разі $50. Натомість глибока переробка зерна на сиропи й клейковину гарантує $300 доданої вартості. При цьому країна продовжує щороку експортувати до 75% вирощених зернових. Тоді як у сусідніх країнах цей показник не перевищує 4-5%. Й це пояснюється не лише тим, що сусіди мають набагато менший, ніж в Україні, валовий збір зернових. Головна причина — забезпечення повного циклу переробки й експорт готової продукції з високою доданою вартістю.

Такий підхід в Україні разом зі створенням високотехнологічних хай-тек виробництв, що, поміж іншого, стимулюватиме підготовку й залучення в економіку ІТ-фахівців, за розрахунками Володимира Власюка, дасть змогу за 10 років подвоїти національний ВВП, довівши цей показник до $300 мільярдів.

Дніпровський міжнародний економічний форум (DEF) – найбільша регіональна платформа для діалогу бізнесу, держави, експертів та міжнародних партнерів нашої країни. Цьогорічний захід зібрав понад 100 спікерів з України, Євросоюзу, Туреччини, США, Канади. Форум започаткований Дніпропетровською облдержадміністрацією у 2017 році.

За задумом організаторів, місія DEF – активна робота з інвесторами, комплексний підхід до питань національного та регіонального розвитку, побудова ефективного діалогу між бізнесом, державою й міжнародними партнерами; допомога підприємцям Дніпропетровської області та України в набутті актуальних знань й налагодженні нових ділових контактів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-