Державна зернова корпорація відновлює власне сільгоспвиробництво

Державна зернова корпорація відновлює власне сільгоспвиробництво

Укрінформ
АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» відновлює власне сільськогосподарське виробництво.

Про це повідомляє пресцентр ДПЗКУ у Фейсбуці, передає Укрінформ.

На філії АТ «ДПЗКУ» «Великолепетиський елеватор» (Херсонська обл.), яка має посівні площі 4,8 тис. га, відновлено посів озимої пшениці на площі 540 га. Також посіяно озимого ячменю на площі 700 га та заплановано в подальшому посів озимої пшениці на загальній площі 2100 га.

"Збільшення власного виробництва має стратегічне значення для подальшого розвитку корпорації", - йдеться у повідомленні.

Найближчим часом правління АТ «ДПЗКУ» розгляне питання щодо можливості збільшення орендної плати за використання земельних ділянок. Це дасть можливість для філій стати більш конкурентоспроможними та зберегти земельний банк філій товариства.

Як зазначав в.о. голови правління корпорації Василь Коваленко, товариство має намір стати зернотрейдером з повним циклом виробництва.

«Принципове рішення уряду: ДПЗКУ повинна залишатися на ринку і продовжувати функціонувати. Її потрібно перетворити у глобального державного національного зернотрейдера з повним циклом виробництва зерна – від вирощування до продажу. Власне, китайці теж не раз наголошували, що в ДПЗКУ має бути банк землі для вирощування продукції, необхідної для постачання в Китай»,- зазначив Коваленко.

Читайте також: ДПЗКУ напрацьовує детальний план реструктуризації компанії

Як повідомлялося, Державна продовольчо-зернова корпорація розпочинає осінню програму закупівлі зерна врожаю 2022 року. Корпорація закуповує зерно пшениці 3 класу та зерно ячменю 3 класу. Мінімальна партія поставки товару – 100 тонн.

ДПЗКУ поновила також виробництво борошна на Богданівецькому КХП. Наразі в корпорації працюють чотири борошномельні комплекси з виробництва пшеничного борошна – Кролевецький КХП (Сумська область), Черняхівський елеватор (Житомирська область), Львівський КХП та Тернопільський КХП, а Харківський КХП – виробляє житнє борошно. Все борошно йде виключно на внутрішній ринок, на хлібокомбінати та хлібозаводи. Найближчим часом планується відновлення виробництва пшеничного борошна на Одеському КХП.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-