Міжнародні резерви України зросли до $29,7 мільярда

Міжнародні резерви України зросли до $29,7 мільярда

Укрінформ
Міжнародні резерви України станом на 1 листопада становили $29,65 млрд, на 3,3% більше, ніж на 1 жовтня.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба НБУ

"Станом на 1 листопада 2021 року міжнародні резерви України за попередніми даними становили 29 654,2 млн дол. У жовтні вони зросли на 3,3% передусім через валютні надходження на користь уряду та купівлю валюти Національним банком на міжбанківському валютному ринку", - йдеться в повідомленні.

Загалом динаміку резервів упродовж жовтня визначали такі чинники: по-перше, операції з управління державним боргом. Валютні надходження на користь уряду становили 1 144,9 млн дол., зокрема 588,7 млн євро – транш від Європейської комісії, а 431,9 млн дол. – від розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

На обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті було спрямовано 911,7 млн дол., з яких 685,0 млн дол. – на обслуговування та погашення ОВДП. Крім того, у жовтні Національний банк сплатив 86,5 млн дол. на користь Міжнародного валютного фонду.

Читайте також: На кінець вересня держборг України становив $92 мільярди - Мінфін

По-друге, на динаміку резервів вплинули операції НБУ на міжбанківському валютному ринку. Більшу частину жовтня пропозиція на міжбанківському валютному ринку переважала попит, що дало змогу Національному банку викупити в резерви 752,2 млн дол. При цьому, для згладжування надмірних девальваційних коливань упродовж минулого місяця регулятор продав 49,6 млн дол. Загалом, за підсумками жовтня 2021 року обсяги чистої купівлі валюти Національним банком на міжбанківському валютному ринку становили 702,6 млн дол.

По-третє, на обсяги міжнародних резервів вплинула переоцінка фінансових інструментів (внаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют). У минулому місяці їх вартість зросла на 98,8 млн дол.

Як повідомляв Укрінформ, міжнародні резерви України станом на 1 жовтня 2021 року становили 28,705 млрд дол., скоротившись за вересень на 9,2%.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-