Схема ухилення від податків завдала Західній Європі збитків на €150 мільярдів

Схема ухилення від податків завдала Західній Європі збитків на €150 мільярдів

Розслідування
Укрінформ
Міжнародне розслідування CumEx Files 2.0 показало, що багаторічна масштабна схема ухилення від сплати податків коштувала урядам низки країн світу, переважно Західної Європи, приблизно 150 млрд євро втрачених доходів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє BBC.

Ці показники були підраховані командою експертів з Мангеймського університету у партнерстві з німецькою некомерційною групою Correctiv. Дослідження є частиною спільного розслідування, проведеного редакціями по всьому світу, координованого Correctiv, відомого як CumEx Files 2.0.

Воно проливає нове світло на скандал, який вперше привернув увагу громадськості у 2018 році. Докази й матеріали для розслідування походять як із документів, що просочилися, так і від людей, які власне брали чи беруть участь у цих схемах.

Головною ідеєю схем ухилення від сплати податків було використання слабких місць податкового законодавства тих чи інших держав. Насамперед мова йде про так звані торгові cum-ex-операції, в яких акції продавалися від одного інвестора іншому безпосередньо перед виплатою дивіденду, але сама виплата здійснювалися згодом.

Читайте також: Тільки легальний ринок безпечний для гравця і принесе податки державі - СЕО Parimatch Ukraine

Ця тактика фактично створила плутанину щодо того, кому належали акції на момент виплати дивіденду. Це дозволило обом сторонам вимагати знижки на утриманий податок - збір, який сплачується лише один раз, коли був виплачений дивіденд.

Така практика стала популярною в Німеччині на початку цього століття й тривала до 2012 року, коли змінили законодавство. Пізніше така схема поширилася на інші країни, зокрема Данію, а також Францію, Бельгію, Італію та Австрію.

Кілька осіб вже визнані винними у ухиленні від сплати податків. Наразі під слідством перебувають близько 1000 осіб, у тому числі молодший та вищий банківський персонал, юристи та брокери.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-