Депутатка: ВС визнав незаконним продаж 5 будівель заводу «Більшовик». Все інше – маніпуляції

Депутатка: ВС визнав незаконним продаж 5 будівель заводу «Більшовик». Все інше – маніпуляції

Укрінформ
Відчуження та продаж п’яти будівель "Першого київського машинобудівного заводу" ("Більшовик") у 2019 році визнано Верховним Судом незаконним, відповідно, — майно належить підприємству. При цьому заяви компаній, які незаконно придбали будівлі, є маніпуляціями задля ухилення від відповідальності.

Про це заявила народна депутатка з фракції "Слуга народу" Галина Янченко в коментарі, переданому Укрінформу.

Зокрема, депутатка зазначила, що "в ситуації навколо будівель заводу "Більшовик" так багато галасу й маніпуляцій, ніби там є про що говорити. В дійсності все просто: майно належить заводу, а спроба його продажу була незаконною — це підтвердив Верховний Суд".

Янченко нагадала, що незаконне відчуження майна АО "ПКМЗ" відбулося у жовтні 2019 року. Тоді фактично за одну ніч за рішенням Драбівського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області 5 будівель підприємства були вилучені та виставлені на торги ДП "СЕТАМ". Покупцями майна стали ТОВ "Агроміл Дистрибьюшн" та ТОВ "ФК "Меридіан".

Читайте також: Приватизація заводу “Більшовик” відкриває нові горизонти розвитку Києва

Одразу після відчуження майна Фонд держмайна відсторонив директора ПКМЗ та звернувся до суду для скасування торгів й відновлення цілісності майнового комплексу. Остаточне рішення у справі виніс Верховний Суд у лютому 2021 року, постановивши повернути у власність ПКМЗ незаконно відчужене майно. Зараз дії посадовців, причетних до продажу будівель, вивчає НАБУ.

"Всі маніпуляції та заяви від компаній, які незаконно захопили майно заводу, слід сприймати як звичайне окозамилювання. Ці люди хочуть зірвати прозору приватизацію заводу, щоб спробувати піти від відповідальності й отримати підприємство "задарма". Але цього не буде, а винних у спробі заволодіти будівлями заводу встановить слідство", — підкреслила Янченко.

Як повідомлялося, АО "ПКМЗ"— перший об’єкт великої приватизації. Аукціон відбудеться 27 жовтня, стартову вартість підприємства встановлено на рівні 1,39 млрд грн. Понад 15 потенційних учасників аукціону отримали доступ до даних про підприємство й розпочали підготовку до торгів.

Читайте також: Уряд планує наступного року отримати ₴8 мільярдів від приватизації

Водночас 18 жовтня у деяких медіа з'явилися повідомлення, що "суд щодо права власності на п’ять окремих будівель заводу, проданих у 2019 році через “СЕТАМ”, все ще триває (справа № 910/14858/19)".

У відповідь голова ФДМУ Дмитро Сенниченко заявив, що Верховний Суд повернув згадані цехи до держвласності, і будь-який інший суд змінити цього не може.

29 жовтня має відбутися аукціон з приватизації українського титанового гіганта — АТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" (ОГХК) зі стартовою ціною 3,7 млрд грн. Цьогоріч від аукціонів великої та малої приватизації планують залучити до державного бюджету 12 млрд грн.

Фото: wikimapia

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-