Данилишин заявляє про необхідність продовжувати заходи стимулювання економіки

Данилишин заявляє про необхідність продовжувати заходи стимулювання економіки

Укрінформ
В Україні слід продовжувати стимулюючі заходи монетарної та фіскальної політики. 

Про це голова Ради Національного банку Богдан Данилишин написав у Фейсбуці, повідомляє Укрінформ.

"Загалом, реальний ВВП за динамікою зростання поточного року залишається нижче докризового рівня 2019 р. на 2%, що свідчить про необхідність продовження стимулюючих заходів монетарної та фіскальної політики", - вважає голова Ради НБУ.

Він нагадав, що, за оцінками Мінекономіки, зростання ВВП за січень - липень 2021 року становило 2,1% (порівняно із падінням на 6,1% за 7 місяців 2020 року). При цьому, зведений індекс виробництва товарів і послуг, що консолідує динаміку основних видів діяльності, зріс за 7 місяців 2021 року лише на 1,3%.

Це відбулося, головним чином, за рахунок зростання промислового виробництва (на 1,8%) через сприятливу кон’юнктуру світових товарних ринків, сільського господарства (на 2,5%) в результаті значного зростання врожайності основних сільгоспкультур, а також транспорту (на 2,7%), де відновлюється пасажиро- та вантажообіг.

Читайте також: Прямі іноземні інвестиції в Україну за І півріччя зросли на $2,7 мільярда - Данилишин

Як повідомляв Укрінформ, за даними Держстату, ВВП країни у другому кварталі 2021 року зменшився порівняно із попереднім кварталом на 0,7% (з урахуванням сезонного фактору), а порівняно із другим кварталом 2020 року збільшився на 5,7%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-