Україна зібрала рекордний урожай ранніх зернових

Україна зібрала рекордний урожай ранніх зернових

Укрінформ
В Україні намолочена рекордна кількість ранніх зернових та зернобобових культур - 44,8 млн тонн.

Як передає Укрінформ, про це сказав міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко під час онлайн-конференції з обласними державними адміністраціями, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

«Збирання ранніх зернових культур в Україні завершено. На площі 10,2 млн га, що становить 100% до прогнозу, було намолочено 44,8 млн тонн зерна. Цьогорічний врожай є рекордним за всю історію України», — заявив Лещенко.

Він зазначив, що пшениці намолочено 32,8 млн тонн. Найвища її урожайність — у сільгосптоваровиробників Хмельницької області — 65,2 ц/га.

Читайте також: В Україні цьогоріч планують збільшити виробництво цукру на 30%

Ячменю намолочено 10 млн 94 тис. тонн. Лідером є Київська область — 57,2 ц/га. Гороху — 570 тис. тонн.

Міністр додав, що лідером із намолоту зерна є Одещина із показником понад 4,1 млн тонн. По 3 млн тонн зерна намолотили в Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Харківській та Херсонській областях.

Також вже завершилося збирання ріпаку та намолочено понад 2,8 млн тонн насіння. Найвища врожайність ріпаку по Хмельницькій (35 ц/га) та Черкаській (34,2 ц/га) областях.

«Безумовно, велике значення для досягнення таких результатів мала злагоджена робота аграріїв, сприятливі у цьому році ґрунтово-кліматичні умови, а також розширена програма державної підтримки агросектору. За 7 місяців 2021 року аграрії отримали на часткову компенсацію вартості вітчизняної с/г техніки та обладнання 546 млн грн; у рамках державної програми здешевлення кредитів — 565 млн грн, а за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» — понад 26 млрд грн для рефінансування попередньо отриманих позик, на капітальні інвестиції та в якості антикризових кредитів на поповнення оборотних коштів під 0%», — зауважив урядовець.

Читайте також: В Україні цьогоріч буде найбільший врожай за всю історію від часів Київської Русі - Кульбіда

За його словами, вперше сільське господарство України отримало в такому обсязі доступний фінансовий ресурс для ведення господарської діяльності. Саме за ініціативи Президента України Володимира Зеленського у 2020-му році програму «Доступні кредити 5-7-9%» було розширено на підтримку аграріїв.

«Наше міністерство буде робити усе можливе, аби розширити цю підтримку до 1% ВВП та закликає Міністерство фінансів зберегти програму «Доступні кредити 5-7-9%» на наступний календарний період», — запевнив Лещенко.

Враховуючи неврожай на інших континентах, кон’юнктура світових цін є сприятливою для аграрної продукції України і посилює її роль у глобальній продовольчій безпеці.

«Відповідно агросектор, за такої державної підтримки, може у 2021 році може сформувати понад половини обсягу валютної виручки держави та забезпечити п’яту частину ВВП України», — підсумував міністр.

Як повідомляв Укрінформ, аграрії України у 2021/22 маркетинговому році , станом на 25 серпня 2021 року, експортували 6,488 млн тонн зернових та зернобобових культур, що на 127 тонн більше ніж було експортовано на відповідну дату минулого року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-