Експерти прогнозують у вересні стабілізацію курсу долара поблизу нинішніх рівнів

Експерти прогнозують у вересні стабілізацію курсу долара поблизу нинішніх рівнів

Укрінформ
У вересні курс долара може стабілізуватися поблизу нинішніх рівнів, а євро може помірно знизитися через перспективи його ослаблення на світовому ринку.

Як передає Укрінформ, про це йдеться в тижневому прогнозі компанії "Альпарі", який є в розпорядженні агентства.

"У вересні курс долара може стабілізуватися поблизу нинішніх рівнів, а євро може помірно знизитися через перспективи його ослаблення на світовому ринку. До кінця місяця долар може торгуватися в діапазоні 26,6-27,1 грн, євро - в діапазоні 31,2 -31,8 грн", - йдеться в повідомленні.

В Альпарі зазначають, що в серпні гривня знову зміцнилася як до долара (дев'ятий місяць поспіль, з грудня минулого року), так і до євро (четвертий місяць поспіль, з травня). Втім, зміцнення до долара було досить скромним. Судячи з офіційних курсів, установлених НБУ, долар за місяць знизився з 26,8867 до 26,8601 грн (-0,1%).

Курс євро відчував більш помітний тиск, він за цей же час знизився з 31,9239 до 31,6963 грн (-0,7%).

При цьому з початку року долар знизився до гривні на 5,0%, а євро подешевшав до національної валюти на 8,8%.

Читайте також: Гетманцев не прогнозує валютних стрибків до кінця року

Серед валют країн колишнього СРСР гривня посідає друге місце щодо зміцнення до долара з початку року після вірменського драма. Щодо зміцнення в серпні гривня посіла третє місце, пропустивши вперед молдавський лей і грузинський ларі.

Зміцнення гривні багато в чому пов'язане зі сприятливою зовнішньоторговельною кон'юнктурою і сплатою бізнесом квартальних податків. Позитивно позначився і розподіл МВФ спеціальних прав запозичення (SDR), що дав змогу наростити міжнародні резерви до $31,5 млрд, максимального значення за дев'ять років.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-