ДПС - про податкову амністію: Нескінченно продовжувати термін не передбачається

ДПС - про податкову амністію: Нескінченно продовжувати термін не передбачається

Укрінформ
Податкова амністія, що стартує в Україні 1 вересня, є добровільною процедурою, скористатися нею можна буде протягом року.

Про це у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" розповів т.в.о. голови Державної податкової служби Євген Олейніков.

"Перше - ви не повинні бути державним службовцем зараз або у минулому. Тобто не бути особою, яка подавала декларацію держслужбовця. Тому що ця процедура в жодному разі не передбачає можливості легалізації потенційних корупційних доходів", - пояснив Олейніков.

По-друге, за його словами, охочі пройти процедуру не повинні бути громадянами держави-агресора або мусять відмовитися від цього громадянства.

"Третє - під час проведенні одноразового декларування ви не зобов'язані підтверджувати джерело доходів. По суті, ми віримо вам на слово. Але, якщо ви збрехали, і це буде встановлено обвинувальним вироком суду, декларація буде анульована", - продовжив очільник ДПС.

Головне, наголосив він, щоб дохід не був отриманий злочинним шляхом: "Так, ухилення від сплати податків є порушенням у частині несплати податків із доходу. Але сам дохід отриманий законно. Тобто ви отримували його за якусь свою роботу. Так, можливо, у конверті. Так, можливо, ви вели підприємницьку діяльність, не зареєструвавшись підприємцем і не показуючи дохід. Але ви не крали, не вбивали, не брали хабарів, не торгували наркотиками тощо - ваш дохід абсолютно законний і легальний".

Читайте також: Податкова амністія: Нацбанк визначив порядок одноразового декларування доходів

Таким чином, декларуючи активи, громадянин стверджує, що вони є легальними, пояснив очільник відомства. Якщо податкова служба не має доказів зворотного, вона погоджується з таким твердженням.

"Після цього враховують ставку податку і враховують суму податку, яку ви повинні заплатити. Декларації подають до Державної податкової служби. Ми перевіряємо, що ви правильно вирахували цю саму суму податку. По суті, єдине, що ми перевіряємо - правильність заповнення декларації та правильність розрахованої суми податку", - пояснив Олейніков.

Він указав: якщо ж громадянин узагалі не захоче декларувати свої активи, то рано чи пізно зіткнеться із ситуацією, коли захоче використовувати ці активи та не зможе пояснити їх походження.

"Тобто банк так само вимагатиме дані у податкової служби та виявить, що, згідно з нашими реєстрами, його дохід становив нулі упродовж усього цього періоду. І ось тоді у нього виникнуть великі проблеми з використанням коштів. Ви знаєте, що навіть сьогодні великі купівлі готівкою вже пов'язані з проблемами? Повірте, це лише початок", - додав керівник ДПС.

Скористатися процедурою можливо протягом одного року - з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022-го. Такий період у податковій службі вважають оптимальним.

Читайте також: У Мінфіні заспокоїли: закон про податкову амністію не створює додаткових податків

"Все-таки одноразове декларування тому й має назву "одноразове", що не передбачено проводити його 25 разів. Не передбачено нескінченно пролонгувати терміни. Рік - достатній термін, щоб здійснити цю процедуру. Щоб подивитися на приклади інших, якщо є побоювання бути першим", - резюмував Олейніков.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету".

Документ створює стимули для виведення з тіні доходів, прихованих від оподаткування, та сприятиме залученню в економіку додаткових ресурсів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-