Американська компанія поставить в Україну 75 тисяч тонн вугілля

Американська компанія поставить в Україну 75 тисяч тонн вугілля

Укрінформ
Компанії «ДТЕК Енерго» та «Центренерго» домовилися про імпорт 75 тис. тонн вугілля. 

Як передає Укрінформ, про це 27 серпня повідомили в ДТЕК, куди входить ДТЕК Енерго.

«ДТЕК Енерго та ПАТ «Центренерго» погодили з американською компанією поставку 75 тис. т енергетичного вугілля. Судно з паливом прибуде до України найближчими місяцями», - йдеться у повідомленні.

Зазначено, що цей об’єм вугілля буде розподілено рівними частинами (по 37,5 тис. тонн) для потреб ТЕС приватної та державної генерацій.

За словами гендиректора ДТЕК Енерго Ільдара Салєєва, забезпечити імпорт вугілля стало можливим завдяки нормалізації ситуації на ринку електроенергії, яка дозволила досягти економічно обґрунтованих цін і, таким чином, знайти ресурси для підготовки генерацій до осінньо-зимового періоду.

У ПАТ «Центренерго» запевнили, що додаткові запаси вугілля дозволять їм пройти через опалювальний сезон без необхідності використовувати газ. При цьому Центренерго залишається єдиним споживачем вугілля держшахт, яке майже повністю забезпечує потреби підприємства.

У ДТЕК нагадали, що для стабільного проходження опалювального сезону за 7 місяців 2021 року на шахтах ДТЕК Енерго ввели у роботу 17 нових лав та видобули майже 10 млн тонн газового вугілля.

Нещодавно ДТЕК Енерго почав імпорт вугілля з Польщі; 19 серпня перші 2,7 тис. тонн польського вугілля надійшли в Україну. Ця поставка передбачена угодою з вугледобувним підприємством Bogdanka про імпорт 320 тис. тонн енергетичного вугілля із сусідньої країни.

Також ДТЕК Енерго очікує постачання палива із Казахстану.

Читайте також: Підготовка до опалювального сезону: запастися газом, вугіллям і “не наламати дров”

Як повідомлялося, ДТЕК Енерго - операційна компанія, що відповідає за видобуток вугілля та генерацію електроенергії в структурі енергетичного холдингу ДТЕК. До вугільного сегмента компанії входять 13 шахт і 4 вуглезбагачувальні фабрики. Сумарний видобуток вугілля за 2020 рік сягнув 18,9 млн тонн.

ДТЕК Енерго генерує чверть електроенергії в країні. Підприємства теплової генерації в складі ДТЕК Східенерго, ДТЕК Дніпроенерго і ДТЕК Західенерго мають понад 13,5 ГВт загальної встановленої потужності.

ПАТ «Центренерго» – єдиний великий виробник електроенергії, контрольний пакет акцій якого належить державі. До складу компанії входять три теплові електростанції: Зміївська, Трипільська та Вуглегірська, що генерують близько 8% електроенергії в Україні. За останні п'ять років було кілька спроб приватизації Центренерго, але вони не мали успіху.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-