Оренда житла подорожчала на 10-15% - експерти

Оренда житла подорожчала на 10-15% - експерти

Укрінформ
З початку 2021 року вартість оренди житлової нерухомості в Україні в середньому зросла на 10-15%.

Про це в коментарі Укрінформу розповів президент Асоціації фахівців з нерухомості України (АФНУ) Юрій Піта.

За його словами, ціни зросли найбільше на “соціальні” малогабаритні квартири старої забудови, розташовані поблизу станцій метро чи транспортних вузлів. Зокрема, максимальне збільшення цін зафіксовано у Харкові, Одесі, Львові, Дніпрі та Києві (майже 15%). Піта додав, що в обласних центрах в середньому ціни на оренду житла зросли на 5-10%. Він зауважив, що формування цін відповідно до попиту відбулося в квітні-травні. І до середини серпня ціни залишатимуться сталими.

За даними АФНУ, порівняно з минулим роком, попит на оренду зріс на 20-25%, хоча він досі не дотягується до пікових показників 2019 року.

“На ринку оренди житла ціни формуються через наявний запит громадян. Упродовж 2021 року відбувається повільне підтягування вартості найму до показників кінця 2019 року. Але це стається без якихось відчутних цінових стрибків”, - підкреслив Піта.

До кінця року, на думку фахівця, за збереження теперішньої соціально-економічної ситуації, в цьому сегменті нерухомості навряд чи можливі якісь неочікувані події, що здатні вплинути на ціноутворення. За прогнозами АФНУ, до кінця 2021 року вартість оренди може зрости в середньому ще на 10-15% і повернеться до показників 2019 року.

“Отже, за підсумками року вартість оренди квартир збільшиться на 25-30% і відповідатиме “доковідним” цінам”, - зазначив він.

Читайте також: Оренда держмайна цьогоріч принесла бюджету мільярд гривень

Як повідомлялося, у 2020 році під час першого весняного локдауну вартість оренди житла суттєво знизилася. В деяких містах країни, наприклад, у Миколаєві, Херсоні, Запоріжжі, вона впала на 50-70%. В інших регіонах зниження ціни зафіксовано в середньому на рівні 35-40%. При цьому, як розповів експерт, на більш затребуване житло – 1,2-кімнатні квартири радянської забудови площею 35-50 кв. м – зниження орендної платні у Києві, Харкові, Одесі, Дніпрі та Львові не перевищило 25-30%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-