Центренерго заявляє про нестачу коштів для підготовки до опалювального сезону

Центренерго заявляє про нестачу коштів для підготовки до опалювального сезону

Укрінформ
ПАТ "Центренерго" заявляє про нестачу коштів для підготовки до опалювального сезону 2021-2022 років. 

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба компанії.

"Товариство є єдиним гарантованим споживачем вугільної продукції державних вугледобувних підприємств. Ця обставина безумовно накладає на компанію значні витрати по виконанню зобов’язання першочергової оплати за отриману вугільну продукцію. У зв’язку з критичною ситуацією, що склалась на ринку електричної енергії в Україні, ПАТ «Центренерго» зіткнулось з масовою відмовою контрагентів за двосторонніми договорами виконувати свої зобов’язання щодо відбору електричної енергії", - йдеться у повідомленні.

Компанія заявляє про збільшення випадків залучення енергоблоків своїх теплоелектростанцій (ТЕС) до виконання диспетчерських команд, пов’язаних із забезпеченням операційної безпеки об’єднаної енергетичної системи України. При цьому, склад залученого в роботу устаткування значно перевищує передбачені прогнозним балансом електроенергії ОЕС України на 2021 рік.

"Через знаходження низки енергоблоків теплової генерації з приватного сектору в аварійних ремонтах (станом на 19.07.2021 року - 9 одиниць), ПАТ «Центренерго» залишається єдиним надійним учасником ринку електричної енергії України, який забезпечує сталість роботи ОЕС. На відміну від приватних теплових генерацій ПАТ «Центренерго», як генерація 78% акцій якої належить державі, не має можливості виводити блоки в аварійний ремонт. У свою чергу, зменшення надходження коштів значно ускладнює підготовку до проходження осінньо-зимового періоду 21/22 років. Через нестачу обігових коштів під загрозою своєчасне виконання ремонтної програми товариства", - заявляють в Центренерго.

Крім того, у компанії повідомляють, що під загрозою опинилось накопичення достатніх запасів вугілля на складах ТЕС.

Водночас зазначається, що менеджмент Центренерго вживає всі можливі заходи щодо забезпечення безаварійної роботи обладнання своїх ТЕС, проведення повних та своєчасних розрахунків з державними вугледобувними підприємствами за поставлену вугільну продукцію та виконання програми створення достатніх запасів вугілля на складах ТЕС з метою сталого проходження осінньо-зимового періоду.

Читайте також: В Україні може з’явитися «чорний список» недобросовісних учасників ринку електроенергії

Як повідомлялося, раніше ПАТ "Центренерго" закликало контрагентів дотримуватися своїх зобов'язань за двосторонніми договорами купівлі-продажу електроенергії.

ПАТ «Центренерго» - великий і єдиний виробник електроенергії, контрольний пакет акцій якого досі належить державі. До складу компанії входять три теплові електростанції: Зміївська, Трипільська та Вуглегірська, що генерують близько 8% електроенергії в Україні. За останні п'ять років «Центренерго» кілька разів намагалися приватизувати, але безуспішно.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-